توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اخبار کوتاه شهرهای استان سمنان
عاملان شکار غیرمجاز پرندگان وحشی در دامغان دستگیر شدند/ تعطیلی یک واحد تولید خاک در شهرستان گرمسار
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
تعطیلی یک واحد تولید خاک سند بلاست در شهرستان گرمسار و دستگیری عاملین شکار غیرمجاز پرندگان وحشی در دامغان و... از مهم‌ترین اخبار شهرهای استان سمنان بود.

به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان گرمسار اظهار داشت: یک واحد صنعتی تولید خاک سند بلاست به دلیل فعالیت توأم با آلودگی تعطیل شد.

حبیب دارپرنیان در این خصوص گفت: در پی کنترل و پایش شبانه کارشناسان محیط‌زیست از واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان، مشاهده شد که فعالیت یک واحد صنعتی تولید ماسه و دانه‌بندی سند بلاست در ناحیه صنعتی جنت‌آباد، به دلیل نقص و عدم کارایی سیستم‌های کنترلی موجود، عدم استفاده از آب‌پاش در بخش‌های موردنیاز، محصور نبودن بخش‌های سرند و نوار نقاله و... با انتشار ذرات گردوغبار و درنتیجه آلودگی هوا همراه است.

وی افزود: بر این اساس به‌منظور جلوگیری از هرگونه آلودگی زیست‌محیطی، به استناد ماده 15 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا از ادامه فعالیت واحد مذکور ممانعت به عمل آمد.

دارپرنیان با بیان اینکه فعالیت مجدد واحد صنعتی یادشده منوط به رفع کامل نواقص موجود و اخذ تأییدیه محیط‌زیست است، افزود: به‌منظور جلوگیری از فرصت‌طلبی برخی از صنایع آلاینده که گاها با بهره‌گیری از تاریکی شب به فعالیت تولیدی توأم با آلودگی پرداخته و موجبات تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم می‌کند؛ کارشناسان حفاظت محیط‌زیست شهرستان به‌طور مستمر نسبت به بازرسی و پایش شبانه از شهرک‌ها و نواحی صنعتی اقدام می‌کنند.

وی تأکید کرد: در صورت شناسایی واحدهای صنعتی آلاینده، طبق ضوابط و مقررات برخوردهای قانونی ازجمله صدور اخطاریه زیست‌محیطی، قرارگیری نام واحد در لیست صنایع آلاینده شهرستان جهت پرداخت عوارض آلایندگی، معرفی به مراجع قضایی، پلمپ بخش‌های آلاینده و یا تعطیلی واحد صنعتی و... اعمال خواهد شد.

دستگیری عاملین شکار غیرمجاز 21 پرنده وحشی در دامغان

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان دامغان گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان دامغان حین گشت و کنترل در مناطق آزاد باقرآباد این شهرستان با سه شکارچی متخلف مواجه شدند.

فرامرز اسفندیاری اظهار داشت: مأمورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و دو نفر را بازداشت و نفر سوم از صحنه تخلف متواری گردید.

وی افزود: در جریان بازرسی از این دو نفر لاشه 17 کبوتر وحشی و چهار مرغابی به همراه 2 قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

اسفندیاری بیان کرد: هر دو شکارچی متخلف پس از تنظیم صورت‌جلسه تخلف جهت رسیدگی جرم به مراجع قضایی معرفی و نفر سوم هم شناسایی و تحت تعقیب قرارگرفته است.

اجرای طرح گشت مشترک محیط‌زیست و پلیس اطلاعات امنیت در آرادان

رئیس اداره حفاظت محیط شهرستان آرادان از اجرای طرح گشت مشترک محیط‌زیست و پلیس اطلاعات و امنیت در این شهرستان خبر داد.

جواد شاه‌حسینی اظهار کرد: طرح گشت مشترک یگان حفاظت محیط‌زیست و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در شهرستان آرادان در شهریورماه سال جاری به اجرا درآمد.

وی ضمن قدردانی از همکاری و مساعدت فرماندهی و کارکنان نیروی انتظامی این شهرستان در اجرای این طرح گفت: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره محیط‌زیست و پلیس اطلاعات و امنیت آرادان، طرح خلع سلاح و مهمات غیرمجاز توسط اکیپی مشترک از این دو ارگان، از ابتدای شهریورماه سال جاری در حال اجراست.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان آرادان افزود: از اهداف این طرح می‌توان به شناسایی و کشف دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، انجام گشت‌های مشترک در زیستگاه‌های حیات‌وحش، ایست و بازرسی به‌صورت تلفیقی در مبادی ورودی و خروجی مناطق، جلوگیری از تخلفات شکار و صید، دستگیری شکارچیان غیرمجاز، گشت و کنترل شبانه و ... اشاره کرد.

انتصاب رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان با صدور حکم رسمی حامد کاشیان را به‌عنوان رئیس اداره روابط عمومی منصوب کرد.

عباسعلی دامنگیر در حکم صادره آورده است: با عنایت به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی به‌موجب این حکم به سمت رئیس اداره روابط عمومی منصوب می‌شوید.

در این حکم آمده است: انتظار دارد با توجه به اهمیت اداره روابط عمومی، با برنامه‌ریزی مناسب، اطلاع‌رسانی مداوم، بهره‌گیری از تمام ابزارهای رسانه‌ای و فرهنگی و تعامل با اصحاب رسانه در چارچوب سیاست‌های کلی روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان اهتمام لازم به عمل‌آورید.

حامد کاشیان پیش‌ازاین به مدت 2 سال سرپرستی اداره روابط عمومی محیط‌زیست استان را عهده‌دار بوده است.

انتهای پیام/

کد مطلب: 390890
 
 


پربازدیدترین