توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم تفرش در مجلس:
آبرسانی به تفرش از چشمه هفتیان سرعت می‌گیرد
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۶
نماینده مردم تفرش گفت: طرح آبرسانی از چشمه هفتیان با اختصاص ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار سریعتر انجام می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛عباس صلاحی صبح امروز در جلسه مشترک شورای آب شهرستان تفرش اظهار داشت:کمبود آب در شهرستان تفرش یکی از معضلات این شهر در طول سال است که با افتتاح طرح ابرسانی هفتیان بیش از 40 روستا و مردم تفرش از نعمت آب بهره مند می‌شوند.

وی افزود: از اعتبارات تخصیص یافته در امسال 130 میلیارد ریال بوده که امید است در سال 94 بتوانیم بیشترین اعتبارات را برای این طرح جذب کنیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است خاطرنشان کرد: بیش از 35 کیلومتر عملیات کندمان در مسیر انجام شده که تا 45 روز آینده لوله‎گذاری توسط پیمانکار عملیاتی می‎شود.

صلاحی تصریح کرد:خدمت رسانی به مردم یکی از مهمترین وظایف دولتمردان است و کمبود امکانات در روستاها سبب پراکنده شدن جمعیت این مناطق شده و با تامین امکانات و ایجاد شرایط مطلوب از ظرفیت مناسب روستاها می‎توان بهترین بهره را برد.

 وی حفر چاه در دو روستای ابره‌در و دیزج را یکی از راه‌های تامین آب در این روستاها عنوان کرد و گفت: ایجاد بند تاخیری در آب‌بند شهراب، نصب ملزومات در مجتمع آب روستایی مرین، جذب اعتبار به‌منظور اصلاح شبکه شهری از مهمترین مصوبات جلسه شورای آب شهرستان تفرش بود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی درباره تعیین تکلیف سد کشه تفرش خاطر نشان کرد: این سد تا سال گذشته در مالکیت جهاد کشاورزی استان بوده و با تشکیل جلسه در استان تصمیم لازم به‌منظور بهره برداری از این سد برای تامین آب روستاهای اطراف اتخاذ می‌شود.

صلاحی تصریح کرد: چشمه هفتیان در روستای هفتان در دهستان رودبار تفرش واقع شده است و به عنوان منبع تامین آب روستاهای مسیر و شهر تفرش و کشاورزی منطقه است.

وی با اشاره به آبرسانی از چشمه هفتیان گفت: طول کل خط مسیر لوله 168 کیلومتر است و 28 مخزن اصلی و فرعی آبرسانی به شهر و روستاهای تفرش را به عهده دارد، دبی چشمه هفتیان 450 لیتر در ثانیه است و میزان آب انتقالی 150 لیتر در ثانیه است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح 13 هزار و 914 نفر در شهر تفرش و 40 روستا از نعمت آب شرب مناسب بهره‌مند می‌شوند، اجرای طرح آبرسانی هفتیان از سال 1388 آغاز شده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 336601