توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تفکر «مقاومت» تا کشورهای آمریکای جنوبی پیش رفته است
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۵
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت فعلی سوریه،‌ لبنان، یمن، حزب‌الله لبنان و حتی کشورهای آمریکای جنوبی به خوبی نشان می‌دهد که تفکر مقاومت به آن کشورها صادر شده است.
به گزارش عرش نیوز، محمداسماعیل کوثری شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای منطقه ملک شهر اصفهان اظهار کرد: با گذشت زمان از دفاع مقدس یاد و خاطره شهدا در ذهن کسانی که روزگاری در جبهه‌های جنگ حضور داشتند و برای این کشور جنگیدند تازه می‌شود.

وی بیان کرد: شهادت واقعیت سختی است که بسیار شیرین است و اگر کسی به آن درجه برسد با خدای خود معامله کرده و رابطه الهی خوبی پیدا می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، افزود: شهادت الگو گرفته از عاشورای سال ۶۱ هجری بوده و حالا پس از گذشت ۱۴ قرن با انقلاب اسلامی زنده شده است.

کوثری خاطرنشان کرد: حالا پس از گذشت ۱۴ قرن فردی از سلاله امام حسین (ع) و خاندان پیامبر در سن ۷۷ سالگی برابر ابر قدرت‌های جهاد ایستاد و بدون سیاسی‌بازی و به حاشیه رفتن کلام خدا را در قالب شعائری برای آنها مطرح کرد و اجازه نداد که به این کشور نیز همانند گذشته ظلم کنند.

وی گفت: انقلاب اسلامی در راستای عاشورا برابر زورگویان زمانش ایستاد و با وجود اینکه استکبار جهانی توطئه‌های بسیاری برای تجاوز این کشور طراحی کرد به خاطر رهنمودهای امام خمینی (ره) هیچ یک از این توطئه‌ها به نظام اثر نکرد.

فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌ الله در زمان جنگ تصریح کرد: ما نباید تصور کنیم که جنگ کار آسانی بوده؛ البته دشمن در روزهای اولیه جنگ تصور می‌کرد چند روزه می‌تواند تهران را تصاحب کند و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از بین ببرد اما با توجه به اینکه این نظام برگرفته از راه حسین است توانسته با دست خالی برابر ابرقدرت‌های زمان بایستد.

کوثری بیان کرد: نکته مهمی که در دفاع مقدس نهفته بود توانایی دشمن از لحاظ امکانات و تجهیزات است.

وی گفت: در ۸ سال دفاع مقدس دشمن با استفاده از سلاح‌ها و تجهیزات بسیار برابر ما صف‌آرایی کرد که ما با روحیه انقلابی و شعائر دینی توانستیم نقشه‌های آن را نابود کنیم؛ امام خمینی (ره) در همان زمان تأکید داشت که صداقت و اخلاص رزمندگان اسلام می‌تواند دشمن را شکست دهد که پس از ۸ سال دیدیم که چگونه بیانات امام خمینی (ره) درست از آب در آمد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: شهدا در تمام دوران در راستای معنویت و معارف دینی تلاش کردند؛ به طور مثال ما می‌بینیم که در زمان اسارت یکی از رزمندگان برای انجام امر به معروف و نهی از منکر به خبرنگار هندی می‌گوید که حجابش را درست کند.

کوثری گفت: اگر دشمن از این امکانات برخوردار نبود شاید خیلی زودتر جنگ به اتمام می‌رسید؛ ما در زمان جنگ امکانات بسیاری نداشته‌ایم و با دست خالی برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادیم و اجازه ندادیم استکبار جهانی خواسته‌های زورگویانه‌اش را به ما تحمیل کند.

وی اظهار داشت: زمان جنگ ما ۲ هزار دستگاه نفربر و تانک جنگی را از دشمن به غنیمت گرفتیم که شاید اگر می‌خواستیم با هزینه‌های بسیار آن را بخریم سالها طول می‌کشید.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: از سال ۵۹ استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی محاصره‌های اقتصادی‌اش را آغاز کرد و سر ستیز را به سوی ما گرفت. از همان موقع ما با تحریم‌ها آشنا شدیم و سعی کردیم خود را برابر آنها مقاوم سازیم.

کوثری خاطرنشان کرد: امنیت امروز ما برگرفته از رهنمودهای امام است که ایشان تأکید داشتند اگر به خدا وابسته باشی می‌توانی در عرصه‌های مختلف برابر دشمن ایستادگی کنیم.

وی گفت: اگر ما امروز یادواره شهدا برگزار می‌کنیم برای این بوده که حماسه‌های آفریده شده توسط رزمندگان را بازگویی کنیم و به گونه‌ای مفاهیم جنگ را به نسل فعلی انتقال دهیم؛ در کنار این مسئله ما سعی داشتیم یاد و خاطرات شهدا را زنده نگه داریم.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: شهدا جز رضایت خدا چیزی را نخواستند و برای این موضوع حتی حاضر شدند در شناسنامه‌های خود دست ببرند تا بتوانند از کشورشان دفاع کنند.

کوثری گفت: شهدا با تفکر ایثار و از خودگذشتگی سعی کردند در انتقال مفاهیم جهاد به جوامع مختلف تلاش کنند و از همین رو به نکات خوبی نیز رسیدم؛ به طور مثال وضعیت فعلی سوریه،‌ لبنان، یمن، حزب‌الله لبنان، جنبش اسلامی و حتی کشورهای آمریکای جنوبی به خوبی نشان می‌دهد که این تفکر به آن کشورها صادر شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 338609