توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیریت استان کرمانشاه آماده برگزاری مسابقات کشتی جام تختی است
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۸
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه، از آمادگی کامل مجموعه مدیریتی این استان برای برگزاری مسابقات کشتی جام جهان پهلوان تختی در کرمانشاه خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛'هدایت حاتمی' اظهار کرد: استانداری آمادگی دارد که در راستای تفاهمنامه امضا شده با فدراسیون کشتی، این مسابقات را میزبانی کند.

وی افزود: اینکه اکنون شاهد برخی مطالبات و خواسته های غیرمعقول دیگر بخصوص در مورد هزینه های این مسابقات هستیم، منطبق با تفاهمنامه نیست.

حاتمی گفت: نباید به بهانه اظهارنظر یکی از کارشناسان و سرمایه های کشتی استان کرمانشاه، در برگزاری این مسابقات مانع تراشی شود زیرا این رویه اخلاقی نیست.

معاون استاندار کرمانشاه تاکید کرد که مدیریت استان به تعهداتش در تفاهمنامه امضا شده پایبند است و اکنون از هزینه های بیشتری صحبت می شود، شاید خیلی معقول نباشد زیرا دوستانی که این جام را برگزار می کنند با توجه به تجربیاتی که دارند بخوبی از میزان هزینه های برگزاری این مسابقات آگاهی دارند.

وی اضافه کرد: نمی توان پذیرفت که اکنون مطالبات بیشتری نسبت به آنچه قبلا توافق شده بود، داشته باشند و ما هم نمی توانیم از اعتبارات پروژه ها و حوزه عمرانی مان برای این منظور استفاده کنیم.

حاتمی گفت: استان کرمانشاه از نظر مالی دارای مشکلات زیادی است ولی در عین حال مهد کشتی و پرورش بزرگانی بوده که سند افتخار ملی هستند لذا ما آماده ایم براساس برنامه ملی در این خصوص عمل کنیم ولی به هر خواسته غیرمعقول و غیرکارشناسی هم تن نخواهیم داد.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه نیز گفت: این استان تمامی تعهدات خود در خصوص تفاهم نامه ای که روز اول به امضای طرفین رسیده بود را انجام داده و ذره ای در خصوص آن کوتاهی به خرج نداده است.

'مجتبی جوهری' اظهار کرد: براساس تفاهم نامه اولیه ای که میان فدراسیون کشتی و اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه برای میزبانی جام جهان پهلوان تختی امضا شد، مقرر شد کرمانشاه در خصوص فراهم کردن محل برگزاری مسابقات، محل اسکان تیم های شرکت کننده و یک سری مسائل دیگر اقدامات لازم را انجام دهد.

وی گفت: هزینه ای که برآورد شد رقمی در حدود هفت میلیارد ریال بود که کرمانشاه این هزینه را متقبل شد و پس از آن به فراهم کردن شرایط لازم برای میزبانی شایسته این رقابت ها اقدام کرد.

جوهری گفت: در این مدت سرسرای شش هزار نفری امام (ره) کرمانشاه بازسازی و تجهیز شد و حتی سه هتل درجه یک کرمانشاه نیز برای اسکان نفرات شرکت کننده، مسوولین و مهمانان رزرو شد و شرایط لازم فراهم شد.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه ادامه داد: با تمام این شرایط و با وجود اینکه پای مسوولین ارشد استان هم به ماجرا باز شد، از حدود یک ماه پیش توقعات جدیدی از سوی فدراسیون کشتی نسبت به کرمانشاه پیدا شد و آن ها خواستار این شدند که کرمانشاه علاوه بر هزینه هفت میلیارد ریالی که از ابتدا قرار بود انجام دهد، 15میلیارد ریال دیگر نیز برای مسابقات هزینه کند.

وی ادامه داد: این توقعات فدراسیون در حالی ایجاد شد و ادعا می کنند کرمانشاه به تعهدات خویش عمل نکرده که روز اول اصلا حرفی از این هزینه سنگین (15میلیارد ریال) نبود و قرار نبود که کرمانشاه هزینه سفر برخی کشورهایی که قصد شرکت در مسابقات را دارند، تقبل کند.

جوهری افزود: با این وجود تلاش های لازم را برای جذب اسپانسر و فراهم کردن هزینه ای برای هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات جام تختی صورت دادیم و با بخش خصوصی نیز وارد مذاکرات خوبی شده ایم.

وی گفت: استان کرمانشاه هم اکنون نیز قاطعانه اعلام می کند که برای برگزاری مسابقات کشتی جام جهان پهلوان تختی هیچ مشکلی ندارد و در صورت تایید میزبانی، این رقابت ها را به بهترین شکل ممکن برگزار خواهیم کرد.

جوهری در خصوص تامین مبلغ درخواستی فدراسیون کشتی (15میلیارد ریال) نیز اظهار کرد: فراهم کردن چنین مبلغی سخت است چرا که استفاده از اعتبارات عمرانی ممنوع و استفاده از اعتبارات جاری نیز به دلیل اینکه از قبل پیش بینی نشده بود عملا امکان پذیر نیست، بخش خصوصی نیز بعید به نظر می رسد حاضر به تقبل چنین هزینه ای شود.

وی در پایان تاکید کرد: با این حال اعتقاد داریم می توان با هزینه پایین تری که فدراسیون درخواست کرده است مسابقات کشتی بین المللی جام جهان پهلوان تختی را به شکل آبرومندانه ای برگزار کنیم و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

سخنگوی فدراسیون کشتی امروز ادعا کرد: مقامات استان کرمانشاه تفاهم نامه مربوط به برگزاری رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام جهان پهلوان تختی را امضا نکردند.

علیرضا رضایی افزود: با وجود همه تلاش های محمدحسین محبی رییس هیات کشتی و مجتبی جوهری مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه و با توجه به این که از شش ماه قبل فدراسیون کشتی میزبانی این شهر را پذیرفته بود اما مقامات استانی پای کار نیامدند و تفاهم نامه برگزاری جام جهان پهلوان تختی را با فدراسیون امضا نکردند.

وی اظهار داشت: فدراسیون کشتی هم با توجه به محدویت زمانی که دارد و با توجه به اینکه کرمانشاه تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده است، امروز (سه شنبه) از میان شهرهای نامزد همچون تهران، مشهد و تبریز یکی را به عنوان میزبان جام جهان پهلوان تختی معرفی می کند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 355006