توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار گیلان:
۹۲۰ میلیون دلار فایناس به طرح‌های مختلف گیلان اختصاص یافت
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۰
استاندار گیلان با بیان اینکه ۹۲۰ میلیون دلار فایناس به طرح‌های مختلف گیلان اختصاص یافت، گفت: این میزان اعتبار باید تا آبان ماه در پروژه‌ها و برنامه‌ها لحاظ شود.
عرش نیوز: محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در نشست کارگروه سرمایه‌گذاری گیلان، با بیان اینکه  در گیلان زمینه برای سرمایه‌گذاری فراهم است، اظهار کرد: فضای کسب و کار در گیلان رونق یافته و براساس مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی در این زمینه اقدامات خوبی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در مطالعه آمایش سرزمین و نقشه راه گیلان  معاون وزیر اقتصاد باید کمک و راهنمایی داشته باشد،افزود: برای اینکه اقتصاد گیلان پویا شود باید شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری در استان تقویت شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه کارگروه بررسی مشکلات صنایع در استان تشکیل شده و در هر شهرستان با حضور مدیران عامل بانک‌ها به مشکلات این بخش رسیدگی می‌شود، گفت: یک‌هزار پروژه نیمه تمام صنعتی در استان وجود دارد که در حال بررسی است.

نجفی با بیان اینکه سرمایه موجود استان باید حفظ شود، تصریح کرد: مدیران استان هماهنگ هستند و در تمام بخش‌های تعامل برای توسعه استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه گیلان از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه استان استقبال می‌کند، افزود: 920 میلیون دلار فایناس خارجی اختصاص یافته به استان باید تا آبان ماه در طرح‌ها و برنامه‌ها استفاده شود در غیر این صورت براساس اختیارات معاون برنامه‌ریزی و راهبردی ریاست جمهوری به استان دیگری اختصاص می‌یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه جلسات استانی برای اولویت‌بندی این میزان اعتبار تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: تالاب انزلی نیازمند توجه بسیار زیادی است این تالاب بین‌المللی در معرض خطر نابودی قرار دارد و این صدا باید به گوش مسئولان کشور و جهانیان برسد تا برای نجات این تالاب ارزشمند کاری انجام شود.

به گزارش تسنیم، در این جلسه هر یک از مدیران به بیان دیدگاه‌ها  و برنامه‌ها و مشکلات خود پرداختند.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 305803
 
 
 


پربازدیدترین