توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مقتدایی:
اكنون وقت دعا كردن برای بارش باران در خوزستان است
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۲
اهواز -استاندار خوزستان گفت: اكنون وقت آن است که دعا کنیم باران ببارد هرچند نافی انجام وظیفه مسئولان در مواجهه با پدیده گرد و غبار نیستیم.
به گزارش عرش نیوز: عبدالحسن مقتدایی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان خوزستان، روزهای اخیر را روزهای سخت و پرکاری برای مسئولان استان عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به هجوم گرد و غبار به استان، نیاز به هماهنگی و یکپارچگی در مجموعه استانداری و همچنین میان سایر مدیران برای مقابله با آن احساس می شد و در این خصوص نیز خوشبختانه این هماهنگی لازم در همه ابعاد به وجود آمد. البته زحمات مطبوعات و خبرگزاری ها به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود.

مقتدایی عنوان كرد: در قدم اول، این خبرنگاران بودند که با قبول خطرآلودگی هوا و مشکلات تنفسی حاصله و حضور در میان مردم به امر اطلاع رسانی و ایجاد آگاهی در میان مردم پرداختند.

وی ادامه داد: من در تمام این مدت با خونسردی تمام به جنگ با این مشکل رفتم که این امر برای معاونینم مایه تعجب بود. در واقع اعتقاد دارم تصمیمات درست فقط در شرایط خونسردی گرفته می شود. شخصی که سکاندار یک استان باشد باید در هنگام وقوع بحران در وهله اول خونسردی خود را حفظ و به فکر ارائه بهترین راهکار باشد.

مخالفت استاندار با سفر هیئت وزیران به خوزستان

استاندار خوزستان در مورد عدم حضور اعضای هیئت دولت و انتقاداتی که در این خصوص مطرح است، گفت: از همان روزهای ابتدایی تماس هایی از مرکز در خصوص حضور اعضای هیئت دولت در استان با من صورت گرفت به طوری که تنها در یک روز، چهار تماس از دفتر رئیس جمهور داشتم که با آنها مخالفت کردم. صرفا حضور مسئولان آن هم با دست خالی مشکلی را حل نمی کند؛ بنابراین به اعضای هیئت دولت گفتم تصمیمات لازم را اتخاذ کرده و با دست پر به استان خوزستان سفر کنید. به جز ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و نوبخت سخنگوی دولت اصرار زیادی بر حضور فوری در استان داشتندکه در هفته جاری میزبان آنان هستیم.

وی افزود: در این روزها بیشترین نگاه ها به سازمان محیط زیست است. متاسفانه ما بعضی مواقع حدود وظایف را نمی دانیم و فکر می کنیم که مقصر فقط سازمان محیط زیست است در حالی که باید قبول کرد ارگان های بسیاری در به وجود آمدن این پدیده سهیم بوده اند. هم اکنون باید به فکر راهکار مقابله با این مشکل باشیم. خوشبختانه همه دستگاه ها دست در دست هم دادند تا اثرات مخرب این پدیده خصوصا اثرات جانی کمتر شود.

در این هنگام استاندار از پشت تریبون از رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز که در جلسه حاضر بود در مورد تلفات جانی پرسید و ایدنی از آن سوی سالن در پاسخ به وی و با صدای بلند گفت: خوشبحتانه مورد فوتی نداشتیم.

مقتدایی در ادامه وظایف معاونان خود در این روزها را به طور خلاصه برشمرد و گفت: آموزش همگانی به عهده علی عماد معاون منابع انسانی و امداد رسانی و اطلاع رسانی به ترتیب احمد سیاحی معاون امور عمرانی و فرج الله خبیر معاون امور سیاسی اجتماعی انجام شد.

وی در پایان در خصوص اعتراضات و تجمع های اخیر در مورد گرد و غبار گفت: اعتراضات تا جایی که تعرض و مزاحمت برای سایر شهروندان ایجاد نکند قابل قبول است.

منبع: مهر
کد مطلب: 364808