توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل مدیریت بحران اردبیل:
امداد هوایی اردبیل سال ۹۴ راه‌اندازی می‌شود
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۷
مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت:‌ با ساخت آشیانه برای بالگرد امداد و نجات جمعیت هلال احمر در اردبیل سال آینده امداد هوایی در این استان راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز: علی اسلامی عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار داشت: ما قرار است زیرساخت‌های مربوط به آشیانه بالگرد را اجرایی وعملیاتی کنیم که در این زمینه در نزدیکی فرودگاه محلی تعیین شده در حال آماده سازی و تجهیز است.

وی از اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای احداث آشیانه بالگرد در اردبیل خبر داد و گفت: قرار است اوایل سال آینده با همکاری جمعیت هلال احمر بالگرد مورد نیاز در اختیار استان قرار گیرد تا یکی از ضعف‌های به وجود آمده در حوزه امداد و نجات در حوادث غیرمترقبه برطرف شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل در مورد برگزاری مانور ساعت صفر بدون اطلاع قبلی و فرخوان نیروها بیان کرد: ‌آخرین مانور ساعت صفر اوایل صبح در نمین برگزار شده و ما با طراحی سناریوی زلزله فرضی ۶.۵ ریشتری تمام نیروهای شورای هماهنگی مدیریت بحران را به نمین فراخوان کردیم تا با حضور به موقع اقدامات لازم برای امداد و نجات انجام شود.

اسلامی تلاش برای راه‌اندازی شهرک اسکان اضطراری و برپایی ۸۰ چادر مورد نیاز در این زمینه را به همراه اتوبوس آمبولانس و دیگر امکانات یادآور شد و افزود: ‌ما با خرید برخی از تجهیزت و امکانات مورد نیاز نظیر سرویس‌های بهداشتی٬ نانوایی‌های سیار و دیگر تجهیزات مورد نیاز سعی کردیم تا برخی از نارسایی‌های گذشته را جبران کنیم.

وی با اشاره به تامین اقلام ۲۲ گانه و ذخیره‌سازی آن در انبارها تصریح کرد: در آموزش همگانی و تخصصی تمام تلاش و جدیت بر این است تا بتوان زمینه اجرای این کار را با دقت نظر فراوان به انجام رسانده و از این ظرفیت بهره‌برداری کرد.

اسلامی ۲۰ برابر شدن اعتبارات حوادث را یادآور شد و گفت:‌ با توجه به وقوع حوادث مختلف و بلای طبیعی در اردبیل به برکت سفر رئیس جمهور ۸۲ میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافته که با این اعتبار نسبت به خرید نردبان ۵۶ متری برای شهرداری اردبیل و تجهیز آتش‌نشانی و وسایل غواصی اقدام کردیم تا مشکلات سابق تا حدودی برطرف شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با اشاره به نصب رادار هواشناسی خاطرنشان کرد:‌ قرار است اردیبهشت سال آینده با تامین زیرساخت‌ها و با صرف هزینه ۶ میلیارد تومانی این رادار در اردبیل نصب و راه‌اندازی شود.

وی اظهار کرد: با این اقدام امکان پیش‌بینی دقیق هواشناسی به نسبت زمان و مکان وقوع مشخص و معلوم شده و زمینه خوبی فراهم می‌آید تا بتوانیم با دریافت اطلاعات دقیق هواشناسی نسبت به ارزیابی‌ها و اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از برخی آسیب‌ها اقدام عملی را انجام دهیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 354700