توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هدف اصلی شهرداری مشهد جلوگیری از سرمایه‌سوزی است
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۷
شهردار مشهد با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی شهرداری مشهد جلوگیری از سرمایه‌سوزی است، گفت: هم‌اکنون در حال عقد قرارداد سرمایه‌گذاری با چند بانک کشور برای مشارکت در ساخت چندین پروژه‌ هستیم.

به گزارش عرش نیوز؛سید صولت مرتضوی صبح امروز در پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شورا برگزار شد، در ارتباط با عملکرد حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری اظهار داشت: از مباحث اصلی امروز سرمایه‌گذاری است و در حقیقت به منظور جلوگیری از تورم و با توجه به وضع تحریم‌های ناجوانمردانه سیاست‌های اقتصادی دولت به سمت سرمایه‌گذاری متوجه شده است.

وی افزود: هر ساله سیاست‌های کلان و بودجه را به تصویب شورا می‌رسانیم و با وجود تحریم‌ها و رکود با هدایت شورای اسلامی به خوبی از پس مشکلات مادی برآمده‌ایم و در حال رونق سرمایه‌گذاری در مشهد هستیم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: کل درآمد نقدی ما در سال 90 یک‌هزار و 71 میلیارد تومان و در سال 91 یک‌هزار و 385 میلیارد تومان بوده که در سال 92 به هزار و 576 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و در 9 ماهه امسال به هزار و 149 میلیارد تومان رسیده است.

شهردار مشهد تصریح کرد: مطابق گزارشات در سه ماهه آخر امسال 35 درصد درآمد‌ها محقق می‌شود اما در کلان تا به امروز 62 درصد بودجه محقق شده است.

وی عنوان کرد: در حوزه اقتصادی با وجود شرایط مناسب اقدامات خوبی صورت گرفته و از سال 84 تا 90 که شهرداری اقدام به فروش اوراق کرده است، یک‌هزار و 260 میلیارد اصل و سود اوراق مشارکت توسط شهرداری بوده است.

مرتضوی بیان داشت: در طول 15 ماه اخیر در دو مرحله عرضه اوراق مشارکت را برای بافت عامل، آبکوه و قطار شهری داشته‌ایم که ابتکار فروش اوراق در قطار شهری منحصر به فرد بوده و به طور جدی از سرمایه سوزی جلوگیری کرده‌ است.

شهردار مشهد با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی شهرداری مشهد جلوگیری از سرمایه‌سوزی است، اظهار کرد: اگر مبنای رونق اقتصادی را درآمد‌های شهری در نظر بگیریم شرایط در حال رونق بوده و بستر حضور سرمایه‌گذار در مشهد فراهم است، در حال حاضر هیچ مشکل مالی در پروژ‌ه‌های شهرداری وجود نداشته و شهرداری به هیچ سرمایه‌گذاری جواب منفی نمی‌دهد اما با سرمایه‌سوزی مخالف است.

وی ضمن تقدیر از تصمیمات شورای شهر در زمینه سرمایه‌گذاری عنوان کرد: فضاسازی انجام شده در زمینه‌های اقتصادی توسط شورا بسیار مطلوب بوده به طوری که هم‌اکنون در حال عقد قرارداد سرمایه‌گذاری با چند بانک کشور برای مشارکت در ساخت چندین پروژه‌ هستیم.

مرتضوی بیان داشت: شهرداری چند وظیفه ذاتی از جمله پیشگیری از آلودگی هوا، رفت و روب شهری، جمع‌آوری زباله و توسعه فضای سبز را بر عهده دارد که تمامی این اقدامات و وظایف نسبت به گذشته پیشرفت داشته است.

شهردار مشهد عنوان کرد: سرانه فضای سبز در مشهد هم‌اکنون 13.3 متر مربع است که قبل از خدمت من 12.3 بوده و در نظر داریم که این سرانه را به 14 و 15 متر مربع برسانیم همچنین تعداد پارک‌های خطی در حال حاضر به 346 عدد افزایش یافته‌ است.

وی تاکید کرد: کسی که به فکر خدمت به مشهد است باید کار زیرساختی انجام دهد زیرا اقتصاد مشهد و شرق کشور بر زیارت متمرکز است و در امورات اقتصادی با توجه به میزان کارهای زیربنایی و زیرساختی در امر زیارت نتیجه می‌گیریم.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: در خط 2 قطار شهری قبل از مدیریت جدید شهری درصد پیشرفت فیزیکی 14.5 درصد بود که در حال حاضر 30.3 درصد است و تا پایان سال به 40 درصد پیشرفت فیزیکی می‌رسیم.

مرتضوی اظهار کرد: برای آغاز ساخت عملیات خط 3 قطار شهری مشهد آمادگی لازم در شهرداری وجود دارد و تمامی امکانات موجود از جمله دستگاه‌های حفاری مکانیزه و کارخانه سگمنت آماده فعالیت هستند، همچنین مجوز برای فروش 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط دولت صادر شده‌ است.

وی عنوان کرد: با بسیج قرار داد برای ساخت‌ مجموعه‌های ورزشی و مسجد منعقد شده است.


منبع:فارس

کد مطلب: 357400