توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تولید بیش از ۴۶۰هزار تن محصولات دامی در استان مرکزی
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۶
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در سال گذشته بیش از ۴۶۰ هزار تن انواع محصولات دامی در استان تولید شده که طبق برنامه پنجم توسعه این میزان باید به بیش از ۵۰۰ هزار تن در پایان برنامه برسد.
به گزارش عرش نیوز، علی ابراهیمی، با اشاره به ظرفیت های تولیدی استان اظهار کرد: استان مرکزی یکی از استان‌های با پتانسیل بالا در تولید محصولات کشاورزی و به ویژه محصولات دام و طیور و آبزیان در کشور است.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۴۶۰ هزار تن انواع محصولات دامی در استان تولید شده که طبق برنامه پنجم توسعه این میزان باید به بیش از ۵۰۰ هزار تن در پایان برنامه برسد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به جمعیت ۲درصدی استان مرکزی نسبت به کشور بیش از ۳درصد کل تولیدات دام و طیور و بیش از ۰.۵درصد از آبزیان کشور در استان مرکزی تولید می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی دام و طیور استان ظرفیت ۲برابری جمعیت استان را دارد گفت: محصولات دام و طیور و آبزیان استان، ظرفیت تولید منابع غذایی بیش از ۳ میلیون نفر یعنی بیش از دو برابر جمعیت کنونی استان را دارد.

وی افزود: اقلیم‌های آب و هوایی مناسب، منابع ژنتیکی متنوع دامی و آبزیان، منابع پایه تولید مناسب، ظرفیت‌های صادراتی و دانش فنی و تحقیقات و نیز موقعیت جغرافیایی استان در این بخش سبب شده صنعت دام و طیور استان بتواند علاوه بر اینکه نیازهای غذایی استان را تأمین کند در تولید محصولات دام و طیور و آبزیان جایگاه‌های نسبتا مناسبی را در کشور به استان اختصاص دهد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اقلیم استان امکان تولید و فعالیت در زمینه کلیه بخش‌های مرتبط با حوزه دام و طیور در استان وجود دارد.

ابراهیمی افزود: موقعیت جغرافیایی استان و واقع شدن در کریدور شمال، جنوب و شرق و غرب امکان دسترسی به همه بازارهای کشور را فراهم کرده است.
کد مطلب: 263503