توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح نظارتی مبارزه با گرانفروشی و احتکار در سمنان اجرا می‌شود
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: طرح نظارتی مبارزه با گرانفروشی و احتکار در سمنان اجرا می‌شود.
به گزارش عرش نیوز،بهروز اسودی بعدازظهر امروز در نخستین جلسه ستاد استانی مبارزه با احتکار و اخفای کالا که در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد اظهار داشت: طرح تشدید مبارزه با احتکار و اخفا با هدف کنترل بازار و جلوگیری از نوسانات قیمت‌ها در سطح استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به نحوه اجرای این طرح گفت: در نشست مقرر شد تا با اجرای این طرح بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی و نیز انبارها و محل‌های نگهداری کالا به صورت مستمر انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به دیگر اهداف اجرای این طرح نظارتی در این استان خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح مهم پایش و نظارت بر احتکار، کمبودها و چالش‌های احتمالی ناشی از احتکار و عدم عرضه کالاهای مشمول اجرای این طرح بررسی و رصد می‌شود.

اسودی با اشاره به شیوه اجرای این طرح نظارتی بیان کرد: طرح نظارتی مبارزه با گرانفروشی و احتکار به صورت گشت‌های مشترک با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان سمنان و واحد بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی کالاهای مهم و ضروری در استان سمنان برای اجرای این طرح در اولویت قرار دارد عنوان کرد: ستاد مبارزه با احتکار و اخفای کالا در استان سمنان این طرح نظارتی را در راستای نظارت بر تأمین کالاهای اساسی و استراتژیک این استان اجرایی می‌کند و بر روند تأمین و عرضه این کالاها نظارت دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان شرایط امروز حاکم بر بازارهای استان سمنان را حساس و مهم ارزیابی کرد و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری لازم است تا نظارت بر نحوه عرضه و فروش کالاها به ویژه کالاهای حساس و ضروری مردم انجام شود.

این جلسه با حضور مدیران یا نمایندگانی از استانداری سمنان و سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، گمرک و اتاق اصناف استان سمنان برگزار شد.
کد مطلب: 392708