توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس کل گمرک: روند صادرات کالا آسان تر می شود
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۷
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل گمرک ایران گفت: بر اساس برنامه ، روند صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و دیگر کشورها آسان تر می شود.
به گزارش عرش نیوز؛'مسعود کرباسیان' روز چهارشنبه در سفر به آبادان و خرمشهر در دیدار با 'عزیزالله شهبازی' فرماندار ویژه آبادان، افزود: منطقه آزاد اروند و شهرستان های خرمشهر و آبادان، ظرفیت و توانمندی فراوانی برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی دارند.

وی از نیروی کار متخصص، ظرفیت های صیادی، مجتمع های پتروشیمی و کشاورزی به عنوان توانمندی های این منطقه در افزایش صادرات و رونق اقتصادی نام برد.

کرباسیان همچنین از صنعت گردشگری بویژه گردشگری پزشکی به عنوان مزیت اولویت دار این منطقه یاد کرد و افزود: امیدواریم با تامین زیرساخت های مورد نیاز از سوی دولت و مشارکت بخش خصوصی و همکاری بیشتر دستگاه ها، روند صادرات کالا از گمرک خرمشهر و آبادان افزایش یابد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با اشاره به امنیت مطلوب در استان خوزستان بویژه شهرستان های خرمشهر و آبادان، افزود:این مهم، تامین کننده سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان نیز در این دیدار با بیان توانمندی های منطقه آزاد اروند بویژه شهرستان آبادان در افزایش سهم کشور از صادرات غیرنفتی، افزود: دولت نیز برنامه های مختلفی برای توسعه همه جانبه این شهرستان و منطقه آزاد اروند تهیه کرده که برخی از این برنامه ها در حال اجراست.

'عزیز الله شهبازی' با بیان مصوبه اخیر هیات دولت در خصوص اتصال راه آهن خرمشهر به بصره عراق، ادامه داد: تکمیل این طرح عمرانی، صادرات کالا، ترد زائران و گردشگران را به کشور آسان تر می کند.

معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک ایران به منظور دیدار از طرح های گمرک خوزستان و آبادان و شرکت در نشست عصر امروز این شهرستان با حضور معاون اول رییس جمهوری به خوزستان سفر کرده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 349508