توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کرمان:
پایتخت‌نشینان نمی‌توانند برای کرمان نقشه راه تعریف کنند
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸
استاندار کرمان گفت: پایتخت‌نشینان نمی‌توانند برای شما نقشه راه تعریف کنند و جایگاه دانشگاه باید در نقشه توسعه استان کرمان تعریف شود.

به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رزم‌حسینی دوشنبه شب به مناسبت هفته پژوهش در دیدار با اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کرمان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر با تبریک روز دانشجو گفت: قصد و نیت شهدای دانشجو تعالی و پیشرفت کشور بود و هنوز هم این راه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه یک نوع بی‌تفاوتی از دانشگاهیان در جامعه به چشم می‌خورد، ادامه داد: ارائه نظریات علمی و تجربی از سوی دانشگاهیان نیاز کشور و استان کرمان برای پیشرفت و تعالی است.

استاندار کرمان با بیان این پرسش که چرا جغرافیای ایران اسلامی با این همه ثروت‌های مادی و معنوی هنوز نتوانسته به توسعه دست یابد، گفت: جوانان بسیاری در این کشور در حفظ ارزش‌های انقلاب، دفاع مقدس و امروز در دفاع از مرزها و ... برای توسعه آن شهید شدند و با این همه ثروت مادی و اجتماعی که مردم هستند اما هنوز نتوانسته‌ایم به منزلت خود در دنیا دست پیدا کنیم.

رزم حسینی ادامه داد: روندی که دانشگاه‌های ما پیش گرفتند، هیچ رابطه‌ای با توسعه و پیشرفت کشور و جامعه ندارد و به جای تربیت دانشجوی کارآفرین فقط خیل بیکاران ما افزوده می‌شود.

وی افزود: دانشگاه هنوز نتوانسته رابطه‌اش را با صنعت برقرار کند و فقط بخش خیلی ناچیزی از اقتصاد توانسته وارد عرصه کار شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه برای توسعه استان کرمان نباید منتظر دولت باشیم، تصریح کرد: روحانی دولت را با 130 هزار میلیارد معوقات بانکی و بسیاری از مشکلات و گره‌های دیگر تحویل گرفت و کرمان نیز در حال حاضر 16 درصد معوقه بانکی دارد.

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: مردم در آن شرایط با عقلانیت سیاسی خود پای صندوق‌ها رفتند و آقای روحانی را انتخاب کردند و تاکنون خدمات خوبی طی یک سال اخیر به مردم ارائه شده است.

وی تاکید کرد: 170 هزار دانشجو در این استان چقدر توانسته‌اند در امنیت، توسعه، آموزش و ... نقش ایفا کنند، توسعه در کشور با ساختار فعلی و تا زمانی که سازمان بروکراسی دیوان سالاری بر جامعه حاکم است، رخ نمی‌دهد و با نظام حاکم بر بروکراسی که از بالا به پایین و فرمانی و دستوری است به توسعه دست پیدا نمی‌کنیم.

رزم‌حسینی قوانین مزاحم، اختیارات ناکافی را مشکل اجرای سرمایه‌گذاری در استان کرمان عنوان کرد و گفت: قوانین مزاحم موجب عدم توسعه‌یافتگی و اختیارات ناکافی نیز موجب فساد اداری و بانکی می‌شود و کمتر کسی سعی در خط‌شکنی در این مسائل دارد.

وی با بیان اینکه ما در کرمان این کار را شروع کردیم، افزود: تمام تلاش ما این است، موانع سرمایه‌گذاری را برداریم و همه باید پای مثلث توسعه بیایند تا بتوانیم گامی در این راستا برداریم.

استاندار کرمان اظهار کرد: تفرق ماموریت و موازی‌کاری در دستگاه‌ها بسیار و آشفتگی اقتصادی وجود دارد و ما باید با تکریم، سرمایه‌گذار را به حوزه توسعه سوق بدهیم و البته این کار با کناره گرفتن و بی‌تفاوتی انجام‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: دانشگاه قرار نیست که فقط کار سیاسی کند، همه تلاش ما در انقلاب و شهادت آن دانشجویان در سال 32 برای پیشرفت و توسعه کشور بود و امروز ما راه را گم کردیم و راه را برای ما گم کرده‌اند بنابراین جوانان ما باید به سمت تولید علم، ثروت پیش بروند نه به دنبال سیاست.

رزم‌حسینی تصریح کرد: در حوزه توسعه استان کرمان همه باید در کنار هم مشارکت داشته باشند و گامی در راستای توسعه استان کرمان با ادبیات صراحت‌گونه و خالی از هر نوع ترس برای تعالی و پیشرفت مردم این سرزمین فریاد بزنیم.

وی یادآور شد: استان کرمان با این همه ظرفیت صنعتی، معدنی و کشاورزی حقش داشتن 25 درصد بیکاری، فقر و ... نیست.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پایتخت‌نشینان نمی‌توانند برای شما نقشه راه تعریف کنند و جایگاه دانشگاه باید در نقشه توسعه استان کرمان تعریف شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 340408