توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل گمرک استان سمنان:
حجم صادرات استان سمنان به بیش از ۸۰ هزار تن رسید
دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
مدیرکل گمرک استان سمنان از افزایش چهار درصدی ارزش صادرات این استان خبر داد و گفت: حجم صادرات این استان در بهار امسال به بیش از ۸۰ هزار تن رسید.

به گزارش عرش نیوز در سمنان، علی سعدالدین ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسـال  80 هزار و  54  تــن کـالا به ارزش 34 میلیون و 748 هزار و 26 دلار از گمرک سمنان به بازهارهای خارج از کشور صادر شده است.

وی از افزایش بازارهای مقصد صادراتی این استان به 29 کشور خبر داد و افزود: عراق، افغانستان، انگلستان، ایتالیا، امارت متحده، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، چین و ... از مهمترین مقاصد صادراتی این استان در بهار 95 بودند.

مدیرکل گمرک استان سمنان با اشاره به اقلام صادر شده از گمرک سمنان، اضافه کرد: سیمان، گچ، کربنات‌سدیم‌،  فروسیلیس، سنگ سیلیستین، نمک، شمش سرب، آب ژاول، مرغ منجمد، تخم‌مرغ، کاشی، کولر، پودر‌های شوینده ،پروفیل فولادی، روغن موتور، گریس ،عایق رطوبتی، کرک بز، شیلنگ pvc و ظروف یکبار مصرف پلی‌استایر‌، و...از مهمترین تولیدات صادر شده از گمرک سمنان در سه ماهه اول امسال بودند.

سعدالدین از افزایش چهار درصدی ارزش کالاهای صادرات این استان خبر داد و گفت: میانگین ارزش دلاری هر یک تن کالای صادر شده از گمرک سمنان در این بازه زمانی سه ماهه 434 دلار بوده است.

وی با اشاره به کالاهای ترخیص‌شده از این گمرک در بهار امسال افزود: در این سه ماهه پنج‌هزار و 435 تن کالا وارد گمرک سمنان شده است.

مدیرکل گمرک استان سمنان ارزش کالای ترخیص شده از این گمرک را بیش از 11 میلیون و 549 هزار دلار اعلام و تصریح کرد: متوسط ارزش دلاری هر تن کالای وارداتی به گمرک سمنان در این سه ماهه دو هزار و 125 دلار بوده است.

وی با بیان اینکه این واردات از 15 کشور دنیا انجام شده، اضافه کرد: امارات‌متحده عربی، چین، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، کره‌جنوبی، ازبکستان، ترکیه از مهمترین کشورهای مبدا در واردات کالا به این کمرک بودند.

سعدالدین در پایان خاطرنشان کرد: گمرک استان سمنان در سه ماهه نخست امسال بیش از 19 هزار و 96 میلیون ریال درآمد گمرکی داشته است.

کد مطلب: 390700