توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۱۲۰ تعاونی تا پایان سال ۹۳ در استان مرکزی ثبت می‌شود‌
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۱
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: با توجه به پیش‌بینی وزارت تعاون کشور باید تا پایان سال ۹۳ تعداد ۱۲۰ تعاونی برای استان مرکزی به ثبت برسد که به دنبال تحقق آن هستیم.

به گزارش عرش نیوز؛ناصر شیخی با اشاره به برنامه‌های پیش‌روی این سازمان در حوزه فعالیت‌های مربوط به کار و اشتغال استان مرکزی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در این سازمان آن را در اولویت‌های کاری خود قرار دادیم گسترش تعاونی‌ها ومشاغل کوچک و فعالیت‌های متوسط است که در راستای اشتغالزایی برای افراد بسیار می‌تواند موثر عمل کند.

وی افزود: صادرات محصولات مربوط به تعاونی با مشارکت اتحادیه‌ها و کمک به توسعه بازار در واقع موضوعی است که از طریق این نهاد به طور جد درحال پیگیری است و در لیست برنامه‌های سال 93 و 94 قرار دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: البته اداره کل تعاون استان مرکزی نیزبرنامه‌هایی دیگری را به منظور بهبود وضعیت کارواشتغال استان در نظر دارد که از نمونه‌های آنها می‌توان به  پیگیری تشکیل تعاونی‌های فراگیر ملی، استفاده حداکثری ازظرفیت و توانمندی تعاونی‌ها در اجرای قانون حمایت و ساماندهی مشاغل خانگی، گسترش تعاونی‌های جدید دانش بنیان و مشاغل نو که دارای فن آوری‌های بالایی هستند را نام برد.

شیخی با اشاره به برنامه‌های و طرح‌های عملیاتی حوزه تعاون در سطح کشور گفت: این موارد شامل 7 برنامه مهم است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به پیگیری و اجرای سیاست‌های اصل 44 اشاره کرد که در واقع ابلاغیه مقام معظم رهبری در بخش تعاون است.

وی افزود:توسعه مشارکت‌های مردمی، ترویج فرهنگ و دانش تعاون، زمینه‌یابی و بسترسازی به منظور تشکیل تعاونی‌ها، گسترش تعاونی‌ها، حمایت مالی و اعتباری توسعه تعاونی‌ها، ارتقاء برنامه‌های تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها از دیگر برنامه‌های این حوزه در سطح کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم در سطح استان مرکزی تلاش به منظور گسترش تعاونی‌های جدید بوده که آنها شامل تعاونی‌های سهامی عام و تعاونی‌های فراگیر ملی و تعاونی‌های توسعه عمران شهرستانی هستند.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 352262