توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رژیم سعودی ۱۰ نفر از مسئولان حزب الله را در فهرست تروریسم ادعایی خود قرار داد
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
رژیم سعودی با دنباله‌روی از آمریکا ،۱۰ نفر از مسئولان جنبش مقاومت حزب الله لبنان را در فهرست تروریسم ادعایی خود قرار داد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه سعودی عُکاظ، رژیم سعودی 10 نفر از رهبران حزب الله را در فهرست تروریسم قرار داد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله، نعیم قاسم جانشین نصرالله، محمد یزبک، حسین خلیل و ابراهیم امین السید، طلال حمیه، علی یوسف شراره، گروه "الطیف"، حسن ابراهیمی، و شرکت بازرگانی "ماهر" در فهرست تروریسم عربستان قرار گرفته‌اند.

به نوشته این روزنامه سعودی، در نتیجه این تصمیم عربستان، همه دارایی‌های اشخاص فوق الذکر در عربستان بلوکه خواهد شد و هرگونه معامله با این نهادهای زیر نظر این اشخاص ممنوع خواهد بود.

از سوی دیگر شبکه العربیه نیز اعلام کرد که کشورهای عربی شورای همکاری خلیج فارس 10 مقام حزب‌الله را به همراه چهار شرکت متعلق به آن را در فهرست تروریستی خود قرار داده اند.

این اقدام کشورهای عربی شورای همکاری خلیج فارس پس از آن صورت گرفت که وزارت خزانه‌داری آمریکا سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان و "نعیم قاسم" معاون وی را تحت تحریم‌های جدید قرار داد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392664