توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
۱۳۳ روستا در لرستان گازرسانی شد
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۷
استاندار لرستان گفت: از ابتدای سال ۹۳ تا هفته دولت به ۱۳۳ روستا در لرستان گازرسانی شد و مابقی آن تا پایان سال گاز کشی می‌شود که این ۲۵۳ روستا معادل ۶۵ درصد گازکشی در سال‌های گذشته بوده است.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان اظهار داشت: در استان لرستان 1250 روستای بالای 20 خانوار وجود دارد که تا پایان سال 253 روستای آن گازرسانی می‌شود و این در حالی است که تا سال قبل فقط 360 روستا در لرستان گاز کشی شده بود.

وی افزود: از ابتدای سال 93 تا هفته دولت به 133 روستا در لرستان گازرسانی شد و مابقی آن تا پایان سال گاز کشی می‌شود که این 253 روستا معادل 65 درصد گاز کشی در سال‌های گذشته بوده است.

استاندار لرستان با اشاره به عبور خطوط لوله نفت از لرستان گفت: 410 کیلومتر از خطوط لوله نفت از لرستان عبور می‌کند و این خطوط برای استان لرستان سودی ندارند که این خود مصداق فرصت سوزی است، چرا استان‌هایی که حمل‌ونقل لوله‌ای از آن‌ها عبور می‌کند، توسعه پیداکرده‌اند، اما لرستان تنها از این بخش زیان می‌بیند.

بازوند عنوان کرد: یکی از مشکلات ما نبود اعتقاد مدیران به توسعه و بخش خصوصی است؛ بنابراین مدیران باید این نوع نگاه خود را به توسعه و حمایت از سرمایه‌گذاران تغییر دهند.

‌‌وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با شرایطی که ایران در اوج تحریم‌های نابرابر بود دولت را تحویل گرفت، افزود: باروی کار آمدن دولت، پایه تحریم‌ها سست شد و تیم مذاکره‌کننده ما با حفظ حقوق ملت، از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

بازوند با اشاره به اینکه فرهنگ کار یک کار زیربنایی در لرستان است، خاطرنشان کرد: برای ترویج فرهنگ کار و خودباوری در لرستان و امورات فرهنگی باید به‌موازات هزینه‌های اقتصادی هزینه فرهنگی شود.

استاندار لرستان اظهار داشت: علی‌رغم اینکه می‌گویند سپاه با تخلیه حریم قلعه فلک الافلاک مخالف است اما واقعا اینگونه نیست و مخالفتی با تخلیه حریم قلعه فلک الافلاک ندارد و در این راستا نیز اقداماتی نیز صورت گرفته است.

وی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با فرمانده سپاه لرستان گفت: استانداری لرستان جهت واگذاری به سپاه استان پیشنهاد شد اما به دلایلی که منطقی هم بودند این واگذاری صورت نگرفت؛ اما بااین‌حال واگذاری محل جدیدی در دست پیگیری است.

وی عنوان کرد: سپاه در صورت تخلیه حریم قلعه 6.9 هکتار زمین را واگذار می‌کند و با این‌ حال مسئله‌ای که وجود دارد این است که در گام نخست باید زمین موردنیاز برای این نهاد تأمین شود تا بتواند فضای لازم ر ایجاد کند.

بازوند آزادسازی حریم قلعه را یک بازی برد-برد دانست و تصریح کرد: اگر فضایی را برای سپاه تأمین نکنیم آن‌ها نمی‌توانند برای پیشبرد مأموریت‌های خود چادر بزنند و درواقع مسئله‌ای که وجود دارد این است سپاه نباید در این جریان ضرر کند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 347268