توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
تلاش سازمان صنعت، تک رقمی کردن رتبه صنعتی زنجان است
جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: تلاش سازمان صنعت زنجان تک رقمی کردن رتبه شاخص‌های صنعتی، معدنی و تجاری در کشور است.
عرش نیوز به نقل از فارس،سعید سیاری اظهار کرد: صنعت ساختمان و تاسیسات ساختمانی از اساسی‌ترین بخش‌های فعالیت عمرانی کشور محسوب می‌شود.

 
وی با بیان اینکه افزایش، رونق و گسترش فعالیت در این حوزه ارتباط مستقیم با سایر صنایع دارد، افزود: این صنعت همواره با رشد تکنولوژی و صنایع وابسته نقش بسزائی در رشد اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

 
این مسئول با اشاره به اینکه صنعت ساختمان و تاسیسات ساختمانی در کشور ایران با توجه به جمعیت بالا دارای اهمیت و مزایای بسیاری است، ادامه داد: متاسفانه با وجود ظرفیت‌های بسیار، این صنعت فاقد تکنولوژی‌های نوین در بوده و در حال حاضر باید توسعه پایدار در این صنعت را دنبال کرد.

 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه بی‌شک ارتقای کیفی اجرای ساختمان‌ها سرمایه‌های ملی کشور را حفظ می‌کند، ادامه داد: این صنعت با ایجاد اشتغالزایی زمینه رونق اقتصادی و توسعه زیرساختی را فراهم می‌کند.

 
سیاری با اشاره به اینکه استان زنجان به دلیل شرایط و موقعیت مطلوب در سال‌های اخیر شتاب قابل توجهی را در توسعه صنعتی داشته است، افزود: این امر موجب شده در شرایط فعلی این استان به یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور تبدیل شود.

 
وی با بیان اینکه با این روند شتابان استان در حال جذب سرمایه‌های مهم در بخش صنعت و معدن است، تصریح کرد: قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت، دسترسی به امکانات و تاسیسات زیربنائی تجهیز شده استانی و ملی و مزیت‌های نسبی آشکار شده استان زنجان است که این مزیت‌ها شرایط مطلوبی برای فعالیت‌های صنعتی و تمرکز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را فراهم کرده است.

 
این مسئول ادامه داد: وجود مواد معدنی غنی کانی غیر فلزی در معادن، استان زنجان را به یکی از استان‌های فعال در بخش صنعت ساختمان تبدیل کرده است.

 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: ظرفیت کاری و مالی در بخش صنعت ساختمان در شهر زنجان بسیار قابل توجه و حائز اهمیت است.

 
سیاری با بیان اینکه با توجه به شاخصه‌‌های خوب استان در حوزه صنعت ساختمان، باید به سوی تخصصی سازی این صنعت در کشور و استان پیش رفت، اضافه کرد: باید از آخرین متدها و الگوهای روز دنیا برای توسعه و پیشرفت این صنعت استفاده کرد.

 
وی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، با حداکثر بهره‌گیری از توانایی‌های بزرگ مردان اقتصاد دولت تدبیر و امید  و تجربه وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش می‌کند رتبه استان زنجان را از نظر شاخص‌های صنعتی، معدنی و تجاری در کشور تک رقمی کند.
کد مطلب: 299866