توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دیدار اشتون با فعالان فتنه نشان دهنده دخالت غرب در امور داخلی کشور است
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۳
آیت الله نوری همدانی گفت: سفر اشتون به ایران و دیدار وی با فعالان حقوق بشر در ایران و فعالان فتنه ۸۸ به بهانه آگاهی از فعالیت های حقوق بشر در ایران بوده است و به نوعی نشان دهنده دخالت های کشور های غربی در امور داخلی کشور است.
به گزارش عرش نیوز، آیت الله حسین نوری همدانی در جلسه خارج از فقه خود که مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد با اشاره به نامه ۳۶ نهج البلاغه حضرت علی (ع) اظهار کرد: این نامه به ناکسینی که در برابر حضرت علی (ع) ایستاده اند اشاره می کند.

آیت الله نوری همدانی افزود: اینان افرادی بودند که بیعت خود را با امام علی (ع) شکستند و حضرت جمع شدن مردم در میان خود را سبب ایجاد ترس نمی داند و از سوی دیگر نرمش در برابر دشمنان به معنای تنهای امام علی (ع) نبوده است که این در حالی است که انسان در هر شرایطی حتی اگر ناراحت باشد نباید ناراحتی و غم خود را نشان دهد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به غم و ناراحتی رهبر جامعه عنوان کرد: غم و ناراحتی رهبر جامعه سبب ناامیدی ملت می شود و از همین رو نباید رهبر جامعه حزن و اندوه را در چهره خود نمایان سازد و همیشه با آگاهی و درایت سعی در ایجاد امید در میان ملت داشته باشد.

مرجع تقلید جهان تشیع خاطرنشان کرد: سفر اشتون به ایران و دیدار وی با فعالان حقوق بشر در ایران و فعالان فتنه ۸۸ به بهانه آگاهی از فعالیت های حقوق بشر در ایران بوده است که پس از اینکه اشتون به اصفهان سفر کرد یکی از مادران شهدا به او گفت زمانی که ایران و عراق در حال جنگ بودند و شما عراق را حمایت می کردید از حقوق بشر آگاهی نداشتید؟

آیت الله نوری همدانی با اشاره به نامه یکی از فعالان فتنه ۸۸ به اشتون عنوان کرد: اینگونه مسائل باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و این نشان دهنده دخالت های کشور های غربی در امور داخلی کشور است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: بیانات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی نشان دهنده دغدغه ایشان از وضعیت اقتصادی کشور است که پس از سخنان مقام معظم رهبری مسئولان سعی در تحقق سخنان ایشان دارند البته مشکلات اقتصادی کشور بیشتر مربوط به بانک ها می شود که بانکداری اسلامی را رعایت نمی کنند.

مرجع تقلید جهان تشیع به مبالغ هنگفت دیر کرد وام های بانک ها که مانند ربا است عنوان کرد: بانک ها با دادن وام ها پس از دیر کرد، مبالغ هنگفتی را از مردم می گیرند که باید جلوی اینگونه مسائل که نشات گرفته از فرهنگ غرب است گرفته شود.

آیت الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: در ایام فاطمیه مردم باید احترام این روز را داشته باشند و اگر مراسم جشن و شادی دارند با رعایت موازین شرعی می توانند مراسم بگیرند البته سعی کنند حرمت ایام فاطمیه را حفظ کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به برنامه های مردم در ایام تعطیل اظهار کرد: مردم در ایام تعطیلات برنامه ریزی مناسبی داشته باشند و اوقات خود را به بطالت سپری نکنند./تسنیم
کد مطلب: 229368