توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس: مدارس هوشمند در شیراز افزایش می‌یابد
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۴
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: ۴ مدرسه به عنوان الگوی اجرای مدارس هوشمند در شیراز انتخاب شده و برای افزایش این مدارس در نواحی چهارگانه آموزش و پرورش این شهر تلاش می‌شود.
به گزارش عرش نیوز،
حمیدرضا آذری ، اظهار داشت: در چهار ناحیه آموزش و پرورش شیراز ۴ مدرسه به عنوان الگو انتخاب شده و طرح مدارس هوشمند در آن‌ها اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این مدارس در نواحی مختلف به صورت دخترانه و پسرانه انتخاب شدند، افزود: در یک ناحیه مدرسه ابتدایی پسرانه، در یک ناحیه مدرسه ابتدایی دخترانه، در یک ناحیه مقطع متوسطه اول و در ناحیه دیگر مقطع متوسطه دوم به عنوان مدارس هوشمند انتخاب شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به اینکه برای این موضوع هزینه زیادی صرف شده و معلمان آموزش‌های لازم را دیده‌اند، خاطرنشان کرد: در این راستا تعدادی از افراد به عنوان هوشمندیار تربیت شدند تا در کنار معلمان قرار گرفته و اگر در راستای آموزش هوشمند مشکلی پیش آید همکاری لازم را با معلمان داشته باشند.

آذری با بیان اینکه سیستم‌های لازم برای آغاز فعالیت مدارس هوشمند در ابتدای سال تحصیلی راه‌اندازی شده، تصریح کرد: این ۴ مدرسه به عنوان الگو انتخاب شده و برای افزایش مدارس هوشمند در نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شیراز تلاش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدارس هوشمند از مدارس دولتی انتخاب شدند، بیان کرد: از مدارس هوشمند نمی‌توان تعریف دقیقی ارائه داد اما می‌توان گفت هوشمندسازی مدارس در سه مرحله هوشمند اولیه، نیمه‌هوشمند و تمام‌هوشمند انجام می‌گیرد و خدمات خود را ارائه می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه آموزش مهارت‌ها در جامعه آموزشی ما ضعیف است، اظهار کرد: اگرچه تاکنون اقداماتی در این راستا انجام شده اما کافی نبوده و متأسفانه ساز و کارهای آموزش مهارت به دلیل کمبود اعتبار ضعیف‌تر از گذشته است.

آذری با اشاره به مشکلات هنرستان‌های کار و دانش و فنی‌و‌حرفه‌ای، گفت: این هنرستان‌ها به دلیل کمبود اعتبار مشکلات بسیار دارند و باید تقویت شوند تا دانش‌آموزان علاقه‌مند امکان استفاده داشته باشند و برای تقویت و ارتقای سطح آموزش مهارت‌ها در آموزش و پرورش به نیروهای ماهر و هزینه زیاد نیاز است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339366