توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه اراک: شناخت امام زمان از مهمترین وظایف مسلمانان است
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، شناخت امام زمان (عج) را از مهمترین وظایف مسلمانان دانست و گفت: وقتی آن حضرت را بشناسیم و به صفات و خصوصیاتش آشنا شویم، بهتر به وظایف دینی خود می پردازیم.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله 'قربانعلی دری نجف آبادی' روز پنج شنبه همزمان با نهم ربیع الاول و آغاز امامت امام عصر (عج) افزود: شناخت ویژگیها و صفات آن حضرت در زمان حاضر اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که وقتی شناخت حاصل شد دیگر امام زمان خود را از یاد نمی بریم و هر گاه از او یاد می کنیم فقط یک نام در ذهن ما نقش نمی بندد بلکه یک شخصیت کامل با صفات عالیه مجسم می شود.

امام جمعه اراک، با یادآوری فرمایش های امام راحل در کتاب صحیفه نور اظهار کرد: بنا به فرموده امام (ره)، انتظار فرج انتظار قدرت اسلام است و باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند و مقدمات ظهور فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، خودسازی و تهذیب نفس را مهمترین وظایف شیعیان در زمان غیبت کبری دانست و گفت: نظامهای خانواده، تعلیم و تربیت و جامعه باید میدانی را فراهم سازند که در بستر آن افراد با سجایای اخلاقی و معیارهای اسلامی آشنا شوند و به درک امام زمان (عج) برسند.

وی بیان کرد: کسی که امام زمان خود را شناخت باید رفتار و کردار او را سرمشق خود قرار دهد و فرمایش های ایشان را آویزه گوش کند، اهداف و آرمانهای او را بشناسد حتی به معانی و مفاهیم القاب ایشان توجه داشته باشد.

آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد: اقتدا و تأسی همراه با شناخت حضرت ولی عصر (عج) همانند اطاعت از دستورات نبی مکرم اسلام (ص) است.

وی خاطرنشان کرد: تحقیق و پژوهش در شناخت ویژگیهای حضرت امام زمان (عج) یکی دیگر از وظایف شیعیان است تا متوجه شوندکه مایه رستگاری بشریت و گسترش عدالت و ریشه کن کننده ظالمان و ستمگران کیست.

امام جمعه اراک تاکید کرد: همچنین شیعیان در دوره غیبت حضرت مهدی (عج) وظیفه دارند بر آنچه از حق و حقیقت به آنان رسیده ثابت قدم بوده و با دوری از گناه و مراقبت از عقیده و عمل خود از منتظران واقعی آن حضرت باشند.

نهم ربیع الاول سال 260 هجری قمری روز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 349761