توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیماران سرطانی خراسان شمالی از بی‌تدبیری‌ رنج می‌برند
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۴
رییس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی گفت: بیماران سرطانی این استان از بی تدبیری مدیران رنج می‌برند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا؛سید حمید حریری با اشاره به اینکه 70درصد از بیماران مبتلا به سرطان در این استان نیاز به پرتو درمانی دارند و به استان‌های همجوار مهاجرت می‌کنند، افزود: برای جلوگیری از این امر باید دستگاه شتاب دهنده خطی در این استان نصب شود.

 
وی با ذکر اینکه درمان بیماران سرطانی در خراسان شمالی ناقص است، ادامه داد: دستگاه شتاب دهنده خطی در این استان خریداری شده است، اما به بهانه‌های مختلف نصب نمی‌شود.

 
حریری اظهار کرد: مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یک مرتبه می‌گویند فراخوان داده‌ایم،

 
بونکر ساز اعلام آمادگی نکرده است، مرتبه دیگر می‌گویند هزینه لازم برای ساخت محل(بونکر) نصب دستگاه شتاب دهنده خطی وجود ندارد.

 
وی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم ببینیم که این بیماران جلوی چشم‌هایمان آب می‌شوند و بگوییم که پول نداریم تا بونکر‌ برای نصب این دستگاه ساخته شود.

 
این مسوول گفت: اگر دانشگاه علوم پزشکی توانایی پرداخت هزینه ساخت بونکر را ندارد، به انجمن‌های مردم نهاد واگذار کند تا آن‌ها با گذاشتن فراخوان و کمک‌های مردمی این مشکل را مرتفع کند.

 
وی بیان کرد: از محل سفر مقام معظم رهبری اعتبارات خوبی به بخش بهداشت و درمان این استان اختصاص یافت که می‌شود با استفاده از این اعتبارات این مشکل را حل کرد.

 
رییس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی توضیح داد: مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرده‌اند که در گذشته یک بونکر‌ساز به این استان مراجعه کرده است که میزان اعتبار لازم برای ساخت این بونکر را شش میلیارد ریال پیش بینی کرده بود، اما پیش بینی کنونی این دستگاه بیش از 10میلیارد ریال است.

 
وی تصریح کرد: در ابتدا قرار بر این بود تا این بونکر در محل بیمارستان امام علی(ع) بجنورد به دلیل وجود دستگاه‌های ام آر آی و سی تی اسکن ساخته شود اما در حال حاضر گفته می‌شود که این بونکر باید در محل بیمارستان در حال ساخت در محل تخته ارکان بجنورد ساخته شود.

 
حریری خاطرنشان کرد: اگر این امر عملی شود به علت اینکه این بیمارستان در حال ساخت است و تکمیل نشده است، فعلا بونکر نیز ساخته نخواهد شد و دستگاه شتاب دهنده خطی نصب نمی‌شود.

 
به گفته وی، بیش از یک هزار بیمار سرطانی در این استان دارای پرونده هستند.
کد مطلب: 283665