توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل موسیقی وزارت ارشاد اسلامی:
سمفونی "وحدت" شهریورماه ۹۴ رونمایی می‌شود
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۷
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سمفونی وحدت در ۸ شهریور سال آینده رونمایی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز: پیروز ارجمند امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای همدلی بیشتر اقوام و ادیان ایرانی سمفونی وحدت ساخته می‌شود که ۴ نفر از جمله استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان متولی این امر، حجت‌الاسلام کریمی به عنوان مدیرکل ارشاد استان، استاد شریفیان که پایه‌گذار این اثر هستند و نیز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این امر دخیلند.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از رونمایی ارکستر سمفوفی تهران در دهه فجر امسال خبر داد و افزود: در دهه فجر همزمان با سی امین جشنواره موسقی دهه فجر ارکستر سمفونی تهران پس از ۴ سال تعطیلی رونمایی شده و آغازی برای دوره جدید فعالیت ارکستر سمفونی و وارد نودمین سال فعالیت خود می‌شود.

وی تصریح کرد: ایران دارای جامعه‌ای چند فرهنگی بوده که در این استان به اوج خود می‌رسد چون چند فرهنگی قومی، زبانی، مذهبی و دینی در آذربایجان‌غربی وجود دارد پس موسیقی می‌تواند عامل همگرایی بین آنها تلقی شود.

ارجمند بیان کرد: تمامی سعی و تلاش ما این است که در هفته دولت سال آینده و در ۸ شهریور ماه، سمفونی وحدت رونمایی شود و در این باره این پروژه استانی نیست بلکه پروژه‌ای برای کل کشور بوده اما متولی آن آذربایجان‌غربی و هدیه‌ای از سوی مردم استان به تمام مردم کشور است و حتی قطعا این اثر در منطقه خاورمیانه، یک اثر بسیار ویژه بوده تا جایی که کشورهای همسایه نیز شاهد اثر برجسته این استان خواهند شد.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این رابطه یکی از مشکلات پیش رو این است که در مرداد ماه هر سال، زمان تعطیلی ارکستر سمفونی فرا می‌رسد اما باید در سال آینده تدبیری برای این موضوع اندیشیده شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 353162