توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:
تهران با پدیده زمین‌خواری در مناطق حفاظت شده روبه‌رو است
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۸
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست یکی از رویکردهای این سازمان را مقابله با مفاسدی مثل زمین‌خواری اعلام کرد و گفت: تهران با پدیده‌ای مانند زمین‌خواری در مناطق حفاظت شده روبه‌رو است.

به گزارش عرش نیوز؛معصومه ابتکار پیش از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه زنجان اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید فرصتی فراهم شده که موضوع محیط زیست با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور به مسائل و مشکلاتی که نسبت به بی‌توجهی به محیط زیست حاصل شده حساسیت دارد، تصریح کرد: گاهی اوقات مسائل و مشکلات این حوزه جدی گرفته نمی‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه محیط زیست جزو نعمت‌های بزرگ خداوند است، افزود: رعایت نشدن مسائل مختلف باعث به وجود آمدن آثار و پیامدهایی در جوامع، آلودگی هوا، آلودگی رودخانه‌ای و از دست رفتن منابع آب می‌شود.

این مسئول ادامه داد: ارائه ندادن راهکارهایی در این زمینه باعث به وجود آمدن گرد و غبار در مناطق مختلف می‌شود.

ابتکار محیط زیست را یک سرمایه فوق‌العاده برای انسان‌ها دانست و بیان کرد: وقتی که به این سرمایه بزرگ آسیب وارد شود زیبایی و ظرفیت‌ها از بین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه همه مردم و مسئولان باید در حفظ سرمایه‌های خدادادی تلاش کنند، افزود: دولت تدبیر و امید این موضوع را جدی گرفته و به تبع آن سازمان تیم‌های مدیریتی توانمند، متعهد و درستکار را به کار گرفته است.

معاون رئیس‌جمهور یکی از رویکردهای سازمان را مقابله با مفاسدی مثل زمین‌خواری اعلام کرد و یادآور شد: تهران با پدیده‌ای مانند زمین‌خواری در مناطق حفاظت شده روبه‌رو است.

این مسئول تاکید کرد: تا زمانی که مردم متوجه اهمیت این موضوع نبوده و به مسائل و مشکلات موجود توجه نداشته باشند رفتارهای مخربی به محیط زیست وارد می‌شود.

ابتکار با اشاره به اینکه همراهی عموم مردم در حل شدن مشکلات زیست محیطی نقش بسزایی دارد، بیان کرد: از رفتارهای فردی تک تک افراد جامعه تا یک شکارچی به حیات وحش آسیب وارد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات این حوزه هزینه‌های جبران‌ناپذیری را وارد می‌کند، افزود: آگاهی مردم در این زمینه می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ائمه جماعات می‌توانند نقش مهمی در اطلاع رسانی آثار و پیامدها داشته باشند، گفت: همه مردم حق دارند از محیط زیست سالم بهره‌مند شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه دولت نیازمند همراهی و همدلی عموم مردم برای حل مشکلات است، افزود: دولت با همراهی و همدلی مردم می‌تواند همه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و موضوعات مختلف را حل کند.

ابتکار خاطرنشان کرد: برنامه‌های مختلفی برای مشکلات موجود پیش‌بینی شده و در این زمینه همراهی و همدلی مردم بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کشاورزی باید دچار یک انقلاب اساسی محیط زیستی شود، گفت: با برنامه‌ریزی جدی و صحیح مشکلات موجود در این زمینه حل می‌شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 331166