توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شانزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم
تحلیل آیت‌الله جوادی آملی از ارزش علم/در مرگ طبیعی انسان فاتح است
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۱
استاد حوزه علمیه قم گفت: ارزش علم به معلوم است و ارزش عالم به علم و سرانجام معلوم است که به علم شرف می‌بخشد و عالم را گرامی می‌کند ولی باید دید معلوم چیست.

به گزارش عرش نیوز، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی صبح امروز در شانزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم که در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد اظهار داشت: بیش از 40 مطلب از مطالب سودمند حوزوی، بزرگان حوزه در دو کمیسیون بررسی کرده‌اند که پس از مطالعه آن لذت بردم زیرا موجب سامان بخشیدن به نظام حوزوی می‌شود.

وی افزود: بخشی از این 40 مطلب توسط مدیر حوزه‌های علمیه ارائه شد و بخش‌های دیگر هم ارائه خواهد شد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بین ما که در حوزه دینی به سر می‌بریم با جهان شرق و غرب مشترکاتی وجود دارد، گفت: تشویق به علم، ترغیب به تعلم و ... جزو اصول مشترک هستند که در هر ملتی هستند و ‌اسلام هم وجود داشته است؛ عمده آن است که معلوم چه باشد.

وی ادامه داد: ارزش علم به معلوم است و ارزش عالم به علم و سرانجام معلوم است که به علم شرف می‌بخشد و عالم را گرامی می‌کند ولی باید دید معلوم چیست.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه در فرهنگ دینی ما دو مرگ و دو زندگی وجود دارد گفت: در مرگ طبیعی انسان فاتح است و ما مرگ را می‌میرانیم./فارس

کد مطلب: 266781