توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:
راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تسریع می‌شود
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۲
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه طرح فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی است، گفت: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تسریع می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛ایرج ندیمی با بیان اینکه این شهرستان دارای موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای است، اظهار کرد: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تسریع می‌شود.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان در میان دو بندر چمخاله و انزلی قرار گرفته است، افزود: نزدیکی این منطقه به فرودگاه‌های رشت و رامسر از دیگر مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل گفت: برای اینکه این کار انجام شود آن را در اختیار بنادر و دریانوردی قرار دادیم تا از محل اعتبارات یک میلیارد دلار سالانه وزارت راه و شهرسازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان احداث و راه‌اندازی شود.

ندیمی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان در کنار منطقه ویژه آستارا و منطقه آزاد انزلی فرصتی برای شکوفایی اقتصادی گیلان است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز برای راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان از اولویت‌های اقتصادی گیلان است، اظهار کرد: مناطق ویژه اقتصادی با هدف تحرک و پویایی اقتصادی شکل می‌گیرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل افزود: جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی مولد و انتقال فنآوری از مزایای مناطق ویژه اقتصادی است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 342380