توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان یزد:
شهید پاک‌نژاد حجتی برای پزشکان است
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه شهید پاک‌نژاد در زندگی خدمت به مردم را سرلوحه امور خود قرار داده بود، گفت: شهید پاک‌نژاد حجتی برای پزشکان است.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله محمدرضا ناصری صبح امروز در کنگره شهید رضا پاکنژاد اظهار داشت: سیره این بزرگان باید در سبک زندگی الگو و راهگشای ما باشد.

وی افزود: این افراد از اسلام بهره و از عمرشان مایه گرفتند و خود را فدای بشریت، انسانیت و دین خدا کردند، اینها باید همیشه زنده بمانند و همیشه الگوی ما باشند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: شاید اینکه خدای متعال نصیب این مردم بزرگوار کرد که شهید بشود، به این دلیل بود که باید آرمان‌ها، اعمال و کردار ایشان زنده بماند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اضافه کرد: اعمال انسان‌ها با میزان اعمال امیرالمومنین علیه السلام سنجیده می‌شود و هرچه مطابقت بیشتری داشته باشد، رستگارتر می‌شوند.

ناصری اضافه کرد: در بین دیگر انسان‌ها هم بعضی افراد هستند که می‌توانند الگو و حجتی برای دیگر مردم باشند.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم پاکنژاد در حرفه‌اش یک حجت و در رفتار و کردارش برای حرکات ما یک برهان هستند.

امام جمعه یزد عنوان کرد: شهید پاکنژاد کسی بود که بین کار و تخصص پزشکی و تدین، دین باوری جمع زده بود و وظیفه و تکلیفش نسبت به دین، اعتقاد، مردم، خدا، جامعه و دیگر موارد را فراموش نکرده بود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اضافه کرد: گاهی ما در یک تخصصی وارد می‌شویم که در آن می‌مانیم و به آن منحصر می‌شویم.

ناصری خاطرنشان کرد: شهید این طور بود که همه جوانب کار نسبت به خداوند متعال، انسان‌ها، مردم، انقلاب و رهبران دینی را در نظر می‌گرفت.

وی گفت: ایشان برای پزشکان یک حجت هستند، پاکنژاد طبیبی درمانگر و در عین حال دلسوز بود و آتش شوق مردم او را در مطبش مستقر نمی‌کرد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: او در همه زمینه‌ها درمان را در نظر گرفت، در زمینه طب, درمان جسمی انسان‌ها را به عهده گرفت و کمک به مردم، نجات آنها از بلایای ظاهری هدف او بود و هیچ چیزی غیر از خدمت نمی‌شناخت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: مراجعه کنندگان به مطب ایشان سه قسم بودند، افرادی که می‌توانستند هزینه را پرداخت کنند، افرادی که هزینه ویزیت را نمی‌توانستند بدهند و ایشان نمی‌گرفتند و افرادی که حتی پول دارو و کرایه نداشتند و ایشان دارو و کرایه آنها را هم پرداخت می‌کرد.

ناصری عنوان کرد: یکی از موفقیت‌های شهید پاکنژاد این بود که همیشه در کنار علما بود، ایشان در زمان شهید صدوقی همیشه در کنار ایشان بود.

وی گفت: شهید پاکنژاد در دوران نمایندگی مجلس و در خدمت به مردم، هیچ زمانی کوتاهی نمی‌کرد و همیشه در این زمینه توجه ویژه‌ای داشت.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: ایشان همه شبانه روز خود را در خدمت به مردم بود اما دنبال نام و نشان و منصب نبود و هر کاری می‌کرد، تنها برای مردم انجام می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: این برای پزشکان ما یک حجت است که می‌توان پزشک متخصص بود اما در راه دین هم حرکت کرد و در مسیر کمال انسان‌ها حرکت کرد.

ناصری اضافه کرد: همه ما در هر سمت و هر جایی که هستیم، می‌توانیم انسان خدومی باشیم و برای خدا به بندگان خدا خدمت کنیم و از خدا نام و نشان را بخواهیم.

وی تاکید کرد: شهید پاکنژاد را خدا انتخاب کرد چرا که برای خدا زیست، برای خدا خدمت کرد و در راه خدا به شهادت رسید.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 334983