توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آتش سوزی جنگلها و مراتع "سرنجل کل"
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه "سرنجل کل" شهرستان بویراحمد اتفاق افتاد که با تلاش ماموران این اداره کل و نیروی انتظامی مهار شد.
عرش نیوز به نقل از ایسنا؛ سید محمدرضا جهان آرا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این آتش سوزی که روز پنجشنبه به دلیل سقوط پایه برق و اتصال سیم‌های آن در این منطقه رخ داد حدود سه هکتار از مراتع و درختان منطقه "سرنجل کل" در آتش سوخت.

 
وی بدون اشاره به میزان خسارت وارده به مراتع و جنگل های منطقه “سرنجل کل“، اظهارکرد: حفاظت از عرصه های منابع طبیعی وظیفه ای همگانی است و قشرهای مختلف مردم باید در این راستا بکوشند.

 
مدیرکل منایع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بسیاری از مناطق کهگیلویه و بویراحمد دارای پوشش گیاهی و علوفه خشک است، تصریح کرد: مردم استان و گردشگران باید از روشن کردن آتش در این مناطق خوداری کنند.

 
وی اضافه کرد: این حریق با تلاش نیروهای یگان حفاظت، هلال احمر، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی در کمترین زمان ممکن اطفا شد.

 
همچنین محمد رحیم برزمند، فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در خصوص آتش سوزی های جنگلها و مراتع استان گفت: بیش از 80درصد علل وقوع این آتش سوزی ها ناشی از سهل انگاری انسانها بوده است.

 
وی از وقوع بیش از 114 فقره آتش سوزی جنگل ها و مراتع این استان در سال گذشته خبر داد و افزود: بیش از 170 هکتار عرصه مرتعی و جنگلی این استان در سال 92 طعمه حریق شد.

 
به گزارش ایسنا، 90درصد از مساحت این استان کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می دهد و بیش از یک میلیون هکتار جنگل در این استان است که این میزان هشت درصد جنگلهای کشور را شامل می شود.

 
لازم به ذکر است که آتش سوزی منطقه "سرنجل کل" شهرستان بویراحمد سه روز پس از نشست ستاد بحران استان و حضور مسئولان بحران کشور در این نشست برای بررسی معضل آتش سوزی‌ها در جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاده است.
کد مطلب: 275286