توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل بهزیستی گیلان:
۳۰ درصد امکان عمومی گیلان ویژه معلولین مناسب‌سازی شده است
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳
مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۳۰ درصد امکان عمومی گیلان ویژه معلولین مناسب‌سازی شده است، گفت: این نشان می‌دهد جذب معلولین در تحصیل و اشتغال سخت است.
به گزارش عرش نیوز؛حسین نحوی‌نژاد ظهر امروز در جلسه مدیران شورای هماهنگی اداره‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در سالن خزائلی بهزیستی، با بیان اینکه اداره کل بهزیستی گیلان 950 پرسنل دارد، اظهار کرد: این پرسنل در 16 شهرستان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار تشکل‌های غیر دولتی به پشتوانه نیروی تخصصی و کارآمد خود به ارائه خدمات رفاهی، اجتماعی و توانمندسازی مشغول هستند، افزود: 80 هزار خانوار از خدمات بهزیستی استان استفاده می‌کنند که از این تعداد 51 هزار خانوار در بخش توانبخشی از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه در هشت ماهه نخست امسال 42 میلیارد تومان اعتبار این اداره کل جذب شده است، گفت: 182 مرکز غیردولتی به ارائه خدمات توانبخشی می‌پردازند که وظیفه ارائه خدمت به معلولین، سالمندان و بیماران روانی مزمن را بر عهده دارند.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین کارهای سازمان بهزیستی ارائه خدمات به بیماران روانی مزمن است، تصریح کرد: 45 کمپ معتادین در استان به ارائه خدمات می‌پردازد.

وی ساخت مسکن، ایجاد اشتغال برای جامعه هدف، ایجاد روستا مهدها، مشاوره قبل از طلاق، مشاوره ژنتیک، و بسیاری از خدمات دیگر را از جمله فعالیت‌های بهزیستی استان بیان کرد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه دو خط تلفن 123 به منظور گزارش آسیب‌های اجتماعی و 1480 به منظور مشاوره‌های تلفنی،حضوری و گزارش اعتیاد فعال است، خاطرنشان کرد: زیر 30 درصد امکان عمومی گیلان برای معلولین مناسب‌سازی شده است و این نشان می‌دهد جذب معلولین در تحصیل و اشتغال سخت است.

نحوی‌نژاد خواستار توجه مدیران استانی به مناسب‌سازی محیط ویژه معلولین و سالمندان شد و گفت: این کار ایجاد شرایط یکسان برای همه افراد جامعه است و از بسیاری مشکلات حال و آینده می‌کاهد.

در جلسه مدیران شورای هماهنگی اداره‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان هر یک از نمایندگان و مدیران اداره‌های تابعه به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند و مقرر شد به مناسبت 12 آذرماه روز جهانی معلولین بنر همایش و تبریک این روز در جلوی ادارات مربوطه نصب شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 335982