توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
روزانه 500 میلیون دلار از ذخایر ممالک اسلامی برای کمک به صهیونیست برباد می رود
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت : در هنگامه ای که استکبار و صهیونیست کمر به نابودی اسلام بسته اند روزانه هشت میلیون بشکه نفت به ارزش 500 میلیون دلار از ذخایر ممالک اسلامی برای کاهش 50 درصدی قیمت نفت و کمک به صهیونیست و استکبار برباد می رود.
به گزارش عرش نیوز؛سردار محمد رضا نقدی روز سه شنبه در یادواره شهید مولوی مصطفی جنگی زهی در شهرستان سرباز واقع در جنوب سیستان و بلوچستان خطاب به سران برخی کشورهای اسلامی گفت: شما که خود را خادم الحرمین و مدافع اهل سنت می دانید مگر فلسطینیان سنی نیستند، چرا به آنان کمک نمی کنید ولی در مقابل به دشمنان فلسطینیان کمک می کنید، این حرکات و اقدامات شما نشان می دهد که دروغ می گویید.

رییس بسیج مستضعفین کشور اظهار داشت: امروز که رییس جمهور فرانسه عکس توهین به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را به عنوان سند افتخار در دست دارد معنی اش این است که می خواهد بگوید حرفی در مقابل اسلام برای گفتن ندارند، آنها از نفوذ اسلام و تلاش های آزادی بخش مسلمانان جهان وحشت زده شده اند و همچون غریقی به هر خوار و خاشاکی چنگ می اندازند.

وی خطاب به مسلمانان نیز تصریح کرد: دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و مسلمین از هر راهی وارد می شوند، تفرقه و دسیسه حربه این جنایتکاران است و با این حربه می خواهند در میان صفوف مسلمانان به ویژه در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان نفوذ و تفرقه ایجاد کنند.

سردار نقدی بیان کرد: راه اندازی 93 شبکه ماهواره ای علیه مسلمانان از جمله همین دسیسه ها است بطوریکه 26 شبکه آن برای فعالیت شیعه علیه سنی و سنی علیه شیعه ایجاد شده است و وقتی آنها را بررسی می کنیم می بینیم ریشه و پایه گذاری آنها در لندن و واشنگتن است.

وی با محکوم کردن جنایات نوکران استکبار در به شهادت رساندن معلمان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: صدها معلم سنی در سراسر کشور در بین شیعیان در حال تدریس در مدارس هستند و هیچ کس به آنان تعرض نمی کند اما امروز عده ای به بهانه اینکه ما در دولت وزیر می خواهیم دست به چنین تحرکاتی می زنند حال آنکه مملکت از خود قانون و مجلس دارد و مسوولان بر اساس شایسته سالاری از میان شیعه و سنی انتخاب می شوند.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان بین مسلمانان جنگ راه می اندازند و مولوی جنگی زهی و نوروزی را می کشند برای اینکه به اهدافشان برسند، هنرشان کشتن انسانهای بی گناه است، به انسانهای بدون سلاح حمله می کنند، سر می برند، مخفیانه در کوچه و خیابان بمب می گذارند و انسانهای مظلوم را قتل عام می کنند.

وی افزود: آیا پاره کردن قلب انسان و در آوردن جگر آن و گرفتن به دندان هنر جهاد و شهادت است، آیا اسلام این قبیل جنایات را قبول می کند، اینها خیانت هایی است که به اسم اسلام و پیامبر (ص) به مردم و دین مبین اسلام می شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مولوی مصطفی جنگی زهی گفت: شهید جنگی زهی نماد جهاد و وحدت بود و به همین سبب نام و تمثال او امروز در پایگاههای سراسر کشور به عنوان شهید شاخص کشور نقش بسته است.

شهید جنگی زهی فرزند احمد در مورخ 16 مرداد 1333 در روستای تیغ آب پشامگ از توابع شهر راسک مرکز شهرستان سرباز چشم به جهان گشود.

وی تحصیلات ابتدایی را نزد پدرش گذراند و به سبب علاقه مندی به کسب علوم دینی، برای تحصیل این علوم به پاکستان عزیمت کرد و پس از کسب مدرک مولوی به ایران بازگشت و عازم خدمت سربازی شد.

تدریس دروس عقیدتی در پایگاه های بسیج مساجد و ادارات، سخنرانی در آیین های مختلف ملی و مذهبی و ارشاد مردم از جمله فعالیتهای این شهید عزیز بود.

مولوی جنگی زهی به سبب فعالیتهای گسترده در زمینه هدایتگری مردم و علاقه مندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب و مسوولان نظام در سال 1389 از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان به عنوان امام جمعه دائم مسجدالخضراء راسک مرکز شهرستان سرباز منصوب شد.

مولوی جنگی زهی مدتی نیز به عنوان امام جمعه موقت مسجد ابوبکر ایرانشهر در خدمت اسلام و مسلمین بود.

مولوی مصطفی جنگی زهی پس از تلاش های گسترده در راه اعتلا دین مبین اسلام و حفظ و شکوفایی دستاوردها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه 30 دی 1390 پس از اقامه نماز پر فضیلت جمعه، در مسیر بازگشت به منزل، همراه با شهید 'خاکساری' توسط ایادی استکبار و وهابیت به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

راسک مرکز شهرستان سرباز در 500 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 357582