توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نمایشگاه صنایع دستی گلستان با حضور روسای جمهور ایران، ترکمنستان و قزاقستان افتتاح می‌شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های صنایع دستی استان گلستان ظهر امروز با حضور روسای جمهور ایران-ترکمنستان و قزاقستان در مرز اینچه برون افتتاح می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛قربان عباسی با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی همزمان با افتتاح راه آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان اظهار داشت: با توجه به سفر رئیس جمهور به استان گلستان و دیدار با همتایان کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در مرز اینچه برون برای افتتاح خط ریلی راه آهن ایران به آسیای مرکزی، نمایشگاهی از توانمندی‌های صنایع دستی استان گلستان در این نقطه مرزی برپا شده که در مراسمی افتتاح می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه با حضور هنرمندان شاخص و محصولات اصالت‌دار استان گلستان در قالب 24 غرفه در ایستگاه راه آهن مرزی اینچه برون ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: محصولات صنایع دستی مانند جاجیم، فرش، تابلو فرش، روسری چاپ باتیک، سوزن دوزی ترکمنی، زیورآلات ترکمن و همچنین هنرمندان به صورت زنده کارگاه هنر، فرهنگ و اصالت ایرانی را به نمایش می‌گذارند.

مراسم متمرکز افتتاح خط آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان از ساعاتی دیگر در مرز ایران و ترکمنستان در خاک کشور ترکمنستان با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، قربان قلی بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان و نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان آغاز می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337782