توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
اعتبارات استان سیستان و بلوچستان به طرح‌ها و پروژه‌های کلان اختصاص یابد
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۳
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح‌های کلان و مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان باید هرچه سریع تر اجرایی و اعتبارات استانی باید به طرح‌ها و پروژه‌های کلان اختصاص یابد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان, علی اوسط هاشمی در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کلیات بودجه سال ۹۴ را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وی با تاکید بر اجرای طرح کلان و مورد نیاز استانی افزود: خرد کردن اعتبارات و اجرای طرح های کوچک اثرگذاری و برد کمی دارد لذا دستگاه‌ها باید به دنبال کارهای بزرگ و پروژه‌هایی باشند که برد عمومی داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان, اجرای طرح‌های آب آشامیدنی روستایی را با توجه به جمعیت تحت پوشش روستاها از طرح هایی عنوان کرد که باید در اولویت باشند.

هاشمی تأکید کرد: در شرایطی که منابع درآمدی با کمبود مواجه است باید به نوعی با بودجه برخورد کنیم که بیشترین برد و اثرگذاری را در سطح استان داشته باشد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان سیستان و بلوچستان بر تدوین طرح آمایش سرزمین تأکید کرد و گفت: طرح آمایش سرزمین با بعد منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تا پایان سال جاری باید به پایان برسد.

هاشمی عنوان کرد: در تنظیم و اجرای طرح‌ها نقش دانشگاه ها و تشکل‌ها و نخبگان باید دیده شود و از بخشی نگری پرهیز شود.

وی همچنین تنظیم تقویم زمانبندی طرح‌ها را مهم عنوان کرد و افزود: هر طرح بزرگ باید در برنامه زمانبندی مشخص انجام شود و مشخص شود که در بازه زمانی مشخص طرح به چه مرحله‌ای از پیشرفت می‌رسد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان سیستان و بلوچستان بر اجتناب از تمرکز منطقه‌ای در اجرای پروژه‌ها تأکید کرد.

همچنین در این جلسه سند توسعه شیلات استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و استاندار سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار داشت: در سند توسعه شیلات استان استفاده از تمام سواحل استان باید مد نظر قرار گیرد و از تمرکز در شهرستان چابهار و یا کنارک پرهیز شود.

هاشمی همچنین توجه به زیبایی‌های شیلات و صنعت توریسم و گردشگری را در سند توسعه شیلات خواستار شد.

وی گفت: ایجاد بستر مناسب برای صید تفریحی و توسعه گردشگری نیز باید مد نظر قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان همچنین بر فعال کردن کمیته‌های نظام مهندسی تأکید کرد و نظارت بر اجرای پروژه‌ها و کیفیت اجرای آن را خواستار شد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 347484