توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر صنعت: توجه به گردشگری و 'آی تی' در کاهش نرخ بیکاری موثر است
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه به صنعت گردشگری و 'آی تی' در کاهش نرخ بیکاری موثر است و با احیای این بخشها در کشور بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال رفع می شود.
به گزارش عرش نیوز؛'علی اصغر توفیق' روز شنبه در همایش آموزش و مهارت در صنف و صنعت افزود: برای حل مشکل بیکاری و نیز افزایش درآمد می توان اقدامات زیادی انجام داد اما به نظر می رسد با توجه به بخش گردشگری و آی تی زودتر به هدف برسیم.

وی ادامه داد: امروز هفت درصد اشتغال دنیا درحوزه گردشگری تامین می شود و کشورهای پیشرفته در این بخش سرمایه گذاری زیادی داشته اند و به نتیجه رسیده اند.

توفیق اظهار داشت: ایجاد شرایط ورود گردشگران به کشور می تواند باعث رونق تولید و همچنین افزایش درآمدها شود و خوشبختانه کشورمان نیز از لحاظ تنوع آثار طبیعی و تاریخی شرایط بسیار خوبی دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه ویژه داشت بخش آی تی و مباحث مربوط به فروش اینترنتی است.

وی گفت: از 820 میلیون نفر جمعیتی که در سال 2012 در قاره اروپا زندگی می کردند،250 میلیون نفر آنان خریدهای خود را ازطریق اینترنت انجام دادند که متوسط خرید هرکدام آنها نیز یک هزا و 200 یورو بود.

توفیق ادامه داد: اگر به خاورمیانه و آفریقا نیز سری بزنیم متوجه می شویم که 66 درصد جمعیت این مناطق در اینترنت بازارگردی داشتند و 15 درصد آنها از طریق اینترنت خرید کردند.

وی این میزان خرید در شهرهای دبی و ابوظبی را 43 درصد عنوان کرد و گفت: از 30 شرکت بزرگ دنیا، 11 شرکت مربوط به بخش آی تی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: با اندکی تامل در این آمار به این نتیجه می رسیم که می توانیم در کشور به همین سمت حرکت کنیم و با درج دقیق اطلاعات کالاهایمان به صورت اینترنتی کالاهای خود را به فروش برسانیم.

توفیق گفت: همین برنامه را می توان در استان کرمانشاه نیز پیاده و با توجه به ظرفیت های بالایی که این استان از لحاظ صنعت گردشگری و نیروی انسانی در بخش آی تی دارد می توان به ایجاد اشتغال در استان کمک شایانی کرد.

وی افزود: طبق گفته مسوولین کرمانشاه، 70 درصد قیر طبیعی کشور در این استان تولید می شود اما بدون فراوری به صورت خام از استان خارج می شود.

توفیق یادآور شد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده کمک به استان کرمانشاه برای فرآوری قیرطبیعی و جلوگیری از خروج آن به صورت خام است تا بدین وسیله کمک بزرگی به شکوفایی اقتصادی استان شده باشد.

وی اظهار داشت: با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه قرار شده ماهانه دوره های آموزشی لازم برای تجار، بازرگانان و صنعتگران برگزار شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 327585