توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
گمرک «پیشین» دروازه توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان است
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۲
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های مختلف در منطقه پیشین, گمرک این بخش می تواند دروازه توسعه و پیشرفت برای مردم منطقه و استان سیستان و بلوچستان باشد.
به گزارش عرش نیوز؛علی اوسط هاشمی در سفر به جنوب استان سیستان و بلوچستان از ساختمان اداره گمرک و بازارچه مرزی پیشین بازدید به عمل آورد و سپس در نشست شورای اداری شهرستان سرباز اظهار کرد: سال گذشته در بازدید از گمرک بخش پیشین, این گمرک همانند خرابه ای بود اما امروز با تلاش مدیریت جدید این مرکز اداری، خدماتی و اقتصادی به فرصتی برای توسعه، پیشرفت و آبادانی منطقه تبدیل شده است.

وی افزود: در این سفر چند روزه به جنوب استان و با حضور در میان مردم و بررسی اوضاع منطقه، شناخت خوبی از ضعف ها، مشکلات، توانمندی ها و ظرفیت های این بخش از استان پیدا کردیم.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: مدیران و مسئولان باید به این مهم توجه کنند که وقتی در این منطقه مسئولیتی را می پذیرند, افزون بر 200 هزار نفر جمعیت شهرستان اتکا و امیدشان به نگاه و تدبیر آنان بسته شده است.

هاشمی خطاب به مدیران منطقه گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه های مختلف مدیریتی باید توجه داشت که شرط موفقیت این است که مردم را در مقابل خود ندانیم بلکه از مردم و به ویژه فعالان حوزه اقتصادی به عنوان شریکان خود در نحوه مدیریت بهره ببریم.

وی با بیان اینکه همواره نیازمند روحیه فعال و پژوهش محور باشیم، عنوان کرد: باید به گونه ای مدیریت کرد که منفعل در مقابل حوادث نباشیم و حوادث را با برنامه ریزی قبل از وقوع پیش بینی کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اگر امروز سخن از محرومیت می گوییم این وضعیت نشانه ضعف مدیریت ها در گذشته
است و امروز باید از یک زمین مرده و رها شده, ظرفیت ایجاد کرد و لازمه چنین رویکردی تغییر در نوع نگاه و بینش توسعه ای است.

هاشمی با بیان اینکه مدیران باید مشارکت جو باشند و فعالان و تجار باید در محیط اداری و سازمانی احساس مشارکت کنند, خطاب 
به تجار و بازرگانان و مدیران منطقه افزود: تا امروز فرصت سوزی کرده و دلمان را به جابه جایی کالا خوش کرده ایم، در حالی که ظرفیت های این منطقه می تواند زمینه ساز جهش توسعه ای مناطق همجوار باشد و این اتفاق وقتی روی می دهد که نگاه ها از جابه جایی کالا به تولید و صادرات معکوس و مجدد تغییر یابد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 337980