توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نائب رئیس کمیته مسکن مجلس عنوان کرد
تاثیر مستقیم قیمت سیمان بر قیمت سایر مصالح ساختمانی
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۰
نائب رئیس کمیته مسکن مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تاثیر مستقیم قیمت سیمان بر قیمت سایر مصالح ساختمانی و به طورکلی بهای تمام شده مسکن، باید افزایشی که انجام می‌گیرد، معقول و منطقی باشد.

به گزارش عرش نیوز،مجید جلیل درباره افزایش قیمت سیمان اظهار کرد: قیمت سیمان باید متناسب با افزایش نرخ تورم و با در نظر گرفتن هزینه‌های تولید به صورت منطقی افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به تاثیر مستقیم قیمت سیمان بر قیمت سایر مصالح ساختمانی و به طورکلی بهای تمام شده مسکن باید افزایشی که انجام می‌گیرد، معقول و منطقی باشد.

جلیل با بیان اینکه اگر افزایش قیمت سیمان معقول باشد، مانعی ندارد چرا که تولیدکنندگان هم نباید متضرر شوند، چنانچه قیمت سیمان به صورت بیشتر افزایش یابد، بر قیمت سایر مصالح ساختمانی و بهای تمام شده مسکن تاثیر منفی می‌گذارد.

جلیل خاطرنشان کرد: افزایش قیمت سیمان باید همزمان با بازار و با شیب ملایمی انجام گیرد، چرا که با بالا رفتن نرخ تورم و گران شدن کالا و خدمات، هزینه‌های تولید سیمان هم بالا می‌رود و این محصول یک کالای تاثیرپذیر است.

وی با اشاره به اجرای لیزینگ مسکن، اظهار کرد: لیزینگ مسکن یک طرح شکست خورده است و همانطور که در صنعت خودرو جواب نداد برای بخش مسکن هم فایده‌ای ندارد.

جذب سرمایه تنها راهکار رونق بازار مسکن

جلیل افزود: تنها راهکار ایجاد رونق در بازار مسکن جذب سرمایه‌ها و تقویت انگیزه سرمایه‌گذاران برای ورود به عرصه ساخت و ساز و افزایش تولید مسکن است، برهمین اساس باید مشارکت انبوه‌سازان را افزایش داد تا با انجام این اقدامات بازار مسکن ساماندهی و تنظیم شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با افزایش ساخت و ساز و تولید بین عرضه و تقاضای مسکن تناسب ایجاد کرد که دولت باید این موارد را در طرح جامع مسکن مورد توجه قرار دهد./فارس

کد مطلب: 270588