توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برخورد سیاسی با طرح مجموعه شهری انجام نشود
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۱
اراک- استاندار استان مرکزی گفت: هدف از تصویب طرح مجموعه شهری کاهش استقلال شهرستان ها و ورود به مرزهای سیاسی و جغرافیایی نیست.
به گزارش عرش نیوز، محمدحسین مقیمی ظهر شنبه در نهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان، بیان کرد: در طرح مجموعه شهری اراک، فرآیند توسعه منطقه در آینده مشخص می شود و نباید با آن برخورد سیاسی شود.

مقیمی ادامه داد: طرح مجموعه شهری برای جلوگیری از توسعه ناپایدار تدوین می شود و در آن اثرات متقابل شهرهای یک منطقه بررسی و شناسایی می شود.

وی بیان کرد: پس شناسایی اثرات متقابلی که شهرهای یک منطقه بر یکدیگر اعمال می کنند، این فرصت برای مدیران اجرایی فراهم می شود تا تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و به سمت توسعه پایدار حرکت کنند.

نبود برنامه بلند مدت، دلیل توسعه نیافتگی اراک

استاندار استان مرکزی با تاکید بر ضرورت تصویب چنین طرح هایی، افزود: برنامه های مصوب در اینگونه طرح ها به سرعت وارد سیستم اجرایی نخواهند شد و اثرات بلند مدت آنها نیز مدنظر گرفته خواهد شد.

وی اظهار کرد: اگر شهر اراک با وجود صنایع مختلف از توسعه یافتگی کافی برخوردار نیست، به دلیل وجود نداشتن طرح های بلندمدت و بسنده کردن به برنامه های مقطعی است.

مقیمی ضمن تاکید بر ضرورت حضور مدیران ارشد در جلسات بررسی و تصویب طرح مجموعه شهری، اضافه کرد: از آنجایی که این طرح و طرح های مشابه چشم انداز استان در آینده را مشخص می کنند، ضروریست مدیران و مسئولین در کارگروه های تخصصی بررسی و سپس در جلسات تصویب طرح حضور یابند تا از جزئیات برنامه های استانی و شهری آگاهی یابند.

منبع: مهر
کد مطلب: 339186