توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امسال 10 هتل بزرگ در کشور افتتاح می‌شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۴
بوشهر - معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امسال 10 هتل بزرگ در کشور افتتاح می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، اسدالله درویش امیری عصر یکشنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌هایی برای توسعه طرح‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با استانداران امضا می‌شود تا شاهد تسریع در اجرای این طرح‌ها در نقا مختلف کشور باشیم.

وی از توسعه هتل در نقاط مختلف کشور خبر داد و بیان داشت: هتل به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های گردشگری است که نبود هتل در هر منطقه گردشری به عنوان یک مشکل عمده محسوب می‌شود و طرح‌های خوبی در این زمینه اجرا می شود.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: در حال حاضر عملیات اجرای ۱۰ هتل چهارستاره و پنج ستاره در شهرهای مختلف کشور در دست اجرا است که تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

لزوم راه اندازی شرکت‌های تعاونی در حوزه صنایع دستی

وی با اشاره به ایجاد ادارات میراث فرهنگی و گردشگری در ۴۰ شهر به غیر از مراکز استان‌های کشور، اضافه کرد: شهرستان دشتستان نیز دارای ظرفیت‌های بالایی در این بخش است که اداره میراث فرهنگی در دشتستان راه‌اندازی خواهد شد.

درویش امیری بر لزوم راه اندازی شرکت‌های تعاونی در حوزه صنایع دستی تاکید کرد و افزود: استان بوشهر می‌تواند محور راه‌اندازی این تعاونی‌ها و برای تامین مواد اولیه و دستیابی به بازارها باشد.

وی به جایگاه ویژه استان بوشهر در تولید صنایع دستی به ویژه در زمینه تولید گبه و گلیم اشاره کرد و افزود: بازارچه صنایع دستی در استان بوشهر برای عرضه محصولات تولیدی استان باید ایجاد شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 339889