توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
آمریکا سیاست ایجاد فتنه در منطقه را دنبال می‌کند
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۰
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با کوتاه شدن دست آمریکا در منطقه زمینه برای رقابت دیگر قدرت‌های جهان فراهم شد، گفت: آمریکا با ناکام ماندن در منطقه سیاست ایجاد فتنه را دنبال کرد.
به گزارش عرش نیوز: محمدحسین صفارهرندی شامگاه یکشنبه در جمع اساتید دانشگاه‌های شیراز با گرامیداشت روز 9 دی با عنوان روز بصیرت مردم ایران اسلامی، اظهار داشت: باید همواره مشعل فروزان 9 دی روشن نگاه داشته شود.

وی با بیان اینکه براساس روایات دینی جامعه اسلامی همواره دست‌خوش فتنه است، افزود: فتنه حتی در زمان ظهور امام عصر(عج) نیز جامعه اسلامی را تهدید می‌کند و امام زمان(عج) برای مقابله با فتنه‌های بزرگ و برداشتن آنها از سر راه سعادت و ترقی بشر می‌آیند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه شناخت فتنه و شناخت راه برخورد و پیشگیری از فتنه ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: ضرورت مقابله با فتنه به این دلیل است که فتنه به تمام جامعه آسیب می‌زند.

صفارهرندی به تشریح عوامل شکل‌دهنده فتنه پرداخت و تصریح کرد: در جریان فتنه هم جریان بیرونی و هم جریانی درونی دخالت داشتند و دولت‌ها و نظام‌های معارض در کشورهای قدرتمند دنیا و جریان‌های ضدانقلابی که خارج از مرزهای اعتقادی و سیاسی و جغرافیایی ایران اسلامی هستند این جریان بیرونی را تشکیل دادند.

وی با بیان اینکه آمریکا در رأس دولت‌های معارض قرار دارد، عنوان کرد: در تمام فتنه‌های رخ داده در انقلاب اسلامی ایران همیشه آمریکا حضور داشته چراکه با شکل گرفتن این انقلاب منافع آمریکا در ایران به خطر افتاده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه منافع آمریکا نه‌تنها در ایران بلکه در خاورمیانه با شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران به خطر افتاده، بیان کرد: این ابرقدرت در گذشته در منطقه بسیار قدرتمند عمل می‌کرده اما امروز به نقطه‌ای رسیده که می‌گویند ایران معادلات پیشین را به هم زده است.

صفارهرندی با بیان اینکه با کوتاه شدن دست آمریکا از ایران زمینه برای رقابت دیگر قدرت‌های جهان فراهم شد، اظهار داشت: آمریکا با ناکام ماندن در منطقه سیاست ایجاد فتنه را دنبال کرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در برخی از دیگر کشورهای اسلامی از جمله سوریه نیز با شکست روبه‌رو شده، افزود: سیاست آمریکا در مقابل سوریه تغییر یافته و فرستاده‌های آمریکا به صورت پنهانی در سوریه رفت و آمد می‌کنند تا در آینده فضا را برای حضور خود آماده کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌ها در بیان تحلیلی تغییر روند با سوریه دو مورد را بیان کردند، خاطرنشان کرد: روسیه تهدید کرد که این ماجرا می‌تواند مقدمه جنگ جهانی باشد و ادعا کردند که ما احساس کردیم پای هر موشکی که سوریه مستقر کرده پاسداری ایرانی ایستاده و این نشان‌دهنده قدرت ایران است.

صفارهرندی با اشاره به اینکه گروه‌های ضد انقلاب از روزهای بدو انقلاب تاکنون روبه‌روی انقلاب ایستادند و برای براندازی انقلاب به طور رسمی اعلام جنگ کردند، گفت: در اوج زبانه کشیدن شعله‌های فتنه در ایران نیروهای ضد انقلاب با مأموریت مشخص وارد میدان شده بودند.

وی با تأکید بر اینکه هر کس به اندازه یک رشته باریک خود را به انقلاب متصل بداند به عنوان نیروی درونی شناخته می‌شود، تصریح کرد: این جریان که همان جریان داخلی بوده و عده‌ای از تریبون‌دارهای کشور در رأس آن بودند با استفاده از فرصت حضور در انتخابات زمینه فتنه را فراهم کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: مرعوبیت، مفتون شدن، ضعف نگاه اعتقادی و آلوده شدن به چرب و شیرین دنیا درباره برخی کسانی که سابقه انقلاب داشتند مواردی است که در افراد سستی ایجاد کرده و سبب فاصله گرفتن آنها از آرمان‌های انقلاب شده است.

صفارهرندی با بیان اینکه جنس حکومت به طور ذاتی سکولار است، عنوان کرد: خاستگاه حکومت‌های جدید بر این مبناست و زائیده طرز تفکری هستند که با دین سازگار نیست در حالی که گذاره‌های دینی از نوع تحکم است و این دو عنصر ناهمجنس با هم سازگاری ندارند.

وی با اشاره به اینکه برخی از داوطلبان تجدیدنظر معتقد بودند که پس از امام خمینی(ره) این نظام نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد، بیان کرد: نسخه پیشنهادی آنها این است که به جای حکومت دینی باید حکومت دینداران تشکیل شود و اینها ضد انقلاب نیستند چون خود را متعلق به انقلاب می‌دانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نسخه‌ای را که دوم خردادی‌ها و اصلاح‌طلبان مطرح کردند متأثر از همین نوع نگاه دانست و گفت: این دیدگاه ناظر به حفظ اسم جمهوری اسلامی و به هم زدن رسم آن است که به لحاظ محتوایی خالی از محتوای اصیل انقلاب اسلامی است.

صفارهرندی با بیان اینکه عده‌ای افراد در جریان‌های درونی با ساختارهای نظام مشکل دارند نه با فلسفه حکومت، اظهار داشت: این گروه از افراد اعتقاد به تغییر در ساختار دارند و در پیشنهاد آنها ولایت نیز تعریف دیگری می‌یابد، می‌گویند این ولایت ربطی به شخص ندارد و به فرد خلاصه نشده و همه مردم و مسئولان عالی‌رتبه نظام باید در ولایت مطلقه سهم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای از افراد جامعه اسلامی در زمان پیامبر بحث وکالت به جای ولایت را مطرح کردند، افزود: در دوره اصلاحات دو لایحه به مجلس ارائه کردند که وظایف و اختیارات ولی فقیه را تهدید کنند و بخشی از این اختیارات را به رئیس جمهور و مجلس بدهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اینها به دنبال جایگاهی کاملاً تشریفاتی برای ولایت فقیه بودند، خاطرنشان کرد: این مباحث به روش‌های مختلف دنبال شد و حتی پیشنهاد دادند شورایی در کنار رهبری قرار گیرد تا در راستای ورود صحیح رهبری به موضوعات ایشان را یاری دهد.

صفارهرندی با اشاره به دسته دیگری از افراد که همان جریان متحجران و طرفداران دین غیرحکومتی هستند، تصریح کرد: یکی از عوامل به وجودآورنده فتنه این جریان است که نسخه دیگر جریان سکولاری است و معتقد است دین نباید در عرصه‌های حکومتی وارد شود.

وی با بیان اینکه جریان بعدی جریان جاه‌طلب و تشنه قدرت است، عنوان کرد: اگر پیشینه اینها بررسی شود مشاهده می‌شود که بسیاری از اینها جزو پیشگامان انقلاب بودند که گذشته بسیار خوبی داشتند اما حب نفس و حب جاه آنها را در این مسیر قرار داده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه گروه بعدی دنیاطلبان و مرفهان بی‌درد هستند، بیان کرد: این دسته کمال مطلوب خود را که همان دنیاست قبول دارند و در مسیر دین و منافع همواره منافع خود را ترجیح می‌دهند.

صفارهرندی با بیان اینکه گروه بعدی تحریک‌شدگان هستند و در فضای فتنه آلود این قشر تحت‌تأثیر بودند، اظهار داشت: این گروه در صورت درک صحیح از قضایا راه را تغییر داده و به مسیر صحیح بازمی‌گردند و به این دسته نسبت به دیگر گروه‌ها امید بیشتری است.

وی با اشاره به اینکه گروه دیگر کاسه‌لیسان هستند که از فضای فتنه به نفع خود بهره بردند، افزود: در فضای فتنه فضایی برای بهره‌برداری این افراد فراهم می‌شود و جریان آشوب زمینه‌ساز تحرک گروه فرصت‌طلب است که اینها صحنه‌گردان شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فتنه عوامل جنبی نیز داشت که نباید از آنها غافل بود، گفت: یکی از این عوامل مشکلات نظام است که در اداره نظام بخش‌های ناقصی وجود دارد و نیروهای ناواردی در این بخش‌ها فعالیت دارند که در واقع خیانت‌کاران و از مسببان فتنه هستند و در حاشیه حکومت و نظام قرار گرفته‌اند.

صفارهرندی با اشاره به اینکه انسان‌هایی که قدرت بر‌آورده کردن نیازهای مردم را ندارند و نگاه مردم را نسبت به حکومت خراب کردند، جامعه را مستعد فتنه می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر کسی که استحقاق تصدی یک مسئولیت را نداشته اما در آن سمت باقی مانده خائن است.

وی با تأکید بر اینکه برخی اشتباهات غیرقابل‌جبران مقدمه‌ساز مشکلات بعدی می‌شوند، تصریح کرد: خاستگاه فساد زیاده‌خواهی افرادی است که لیاقت تصدی سمت را ندارند اما برای ماندن در آن مسئولیت اصرار دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توصیه به پرهیز از افراط و تفریط، عنوان کرد: افراط و تفریط‌هایی که در میان طرفداران خالص نظام و افرادی که تردیدی در وفاداری آنها نسبت به نظام نیست وجود دارد برای نظام آفت است و اینها با تفاسیر متضاد از انقلاب اسلامی تعادل را رها کرده و و نگاه حداقلی نسبت به حداکثری دارند.

صفارهرندی با اشاره به اینکه اعتدال واقعی باید در هر جامعه‌ای رعایت شود، بیان کرد: دین ما دین اعتدال است و زمانی که افراط و تفریط باشد زمینه برای فتنه فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه فتنه‌های ایران اسلامی ریشه در خارج از کشور دارند، اظهار داشت: فتنه محیط غبارآلودی است که قدرت تشخیص را از فعالان آن می‌گیرد و فتنه همه اینها را بارور می‌کند.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 351281