توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان ملی استاندارد:
بسیج ضامن بقای انقلاب اسلامی است
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۲
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به تلاش های بسیج در انقلاب گفت: بسیج در زمان‌های مختلف به کمک انقلاب آمده و ضامن بقای انقلاب اسلامی است.
به گزارش عرش نیوز؛نیره پیروزبخت در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در سازمان ملی استاندارد ایران که پیش از ظهر امروز با حضور نماینده مردم کرج، اشتهارد، آسارا و فردیس در استان البرز برگزار شد با اشاره به نهادینه شدن دو واژه جهاد و بسیج در جامعه، اظهار داشت: اهمیت بسیج تا آنجاست که از زمانی که امام راحل(ره) فرمودند "بسیج مدرسه عشق است" و تاکنون که مقام معظم رهبری امسال را به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند این دو واژه در جامعه کاملا هویدا است.

وی با اشاره به اینکه بسیج تنها متعلق به کشور ایران نیست، افزود: اکنون بسیج مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و بسیار فراتر رفته‌ است.

رئیس سازمان ملی استاندارد بیان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب که بسیج با فرمان حضرت امام(ره) تشکیل شد با توجه به موقعیت زمانی و مکانی و آمیزشی که با جهاد دارد، توقعات خاصی از بسیج ایجاد شد که بلافاصله پس از انقلاب با جنگ تحمیلی و گروه‌ها و دسته‌های مختلف در داخل و خارج از کشور مواجه شدیم که اگر بسیج نبود انقلاب به خطر می‌افتاد.

وی از بسیج به عنوان نیرویی هماهنگ و پیشرو نام برد و خاطرنشان کرد: ابتدا متصور می‌شد بسیج نیرویی ناهماهنگ باشد اما با توجه به اینکه نیروی مردمی دریایی است که با هیچ سدی نمی‌توان جلوی آن را گرفت، بسیج همان نیروی مردمی قدرتمند است.

پیروزبخت افزود: بسیج در حیطه‌ها و زمان‌های مختلف خود را نشان داد و به کمک مردم، دولت و حاکمیت آمد و اکنون نیز اگر در مرزها تحرکاتی ایجاد شود، نیروهای مردمی پیش از نیروهای همگن اقدام کرده و دست به کار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین مولفه انسان در فلسفه و حکمت جاری و روان بودن در زمان است،گفت: اگر در زمان محبوس باشیم واژه بسیج برای ما تداعی‌کننده روزهای ابتدایی جنگ است در حالی که ما اکنون هم در جنگ‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی قرار داریم.

وی تصریح کرد: جنگ تنها با ابزار و سلاح نیست که اگر بود بسیار راحت‌تر بود اما درحال حاضر ماهیت جنگ تغییر یافته و جنگ نرم جایگزین شده که بسیار خطرناک‌تر است.

رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: ما به عنوان یک سازمان علمی مشاهده می‌کنیم که در مجامع، علم و استاندارد و تخصص جایی ندارد و همچنان جنگ ابرقدرت‌ها با کشورهایی که سعی دارند خود را در عرصه علم و تخصص نشان دهند، ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج باید به عنوان نیرویی پیشرو به تمامی سلاح‌های تفکر، تخصص، بینش، آگاهی، علم و اندیشه مسلح باشد.

پیروزبخت با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با بسیجیان گفت: ایشان به دو نکته مسئولیت و باورپذیری در بسیج بسیار تاکید داشتند که این در راستای جاری بودن در زمان و مکان است و بسیج نیز از آن برخوردار است.

وی افزود: تاکید بر بصیرت به این دلیل است که در عصر حاضر که عصر دانایی است، بصیرت تنها سلاحی است که می‌توان از طریق آن با دشمنان مقابله کرد.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی صحیح گفت: باید توجه کنیم در کجا قرار داریم و به کجا می‌رویم و با نقشه درست حرکت کنیم چراکه تکلیف وجدانی هر فردی است که از اتفاقات دنیای اطراف باخبر باشد و بداند چه نقشه‌هایی برای ما کشیده‌اند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: باید با تمام قوا برای اعتلای میهن اسلامی تلاش کنیم و در تمامی عرصه‌ها تاجایی که لازم است توانایی‌های خود را بالا ببریم.

وی بیان کرد: بسیج معادل عشق در ذهن ماست که امید است همراه با عقل به نفسانیات غلبه کنیم و بیش از پیش اخلاقیات و مزیت‌های کشور را به دنیا نشان دهیم و سمبلی برای تمام ملت‌ها باشیم.

وی اظهار داشت: راهی که تاکنون طی کردیم و به اینجا رسیده‌ایم به هیچ وجه آسان نبوده و امید است راه‌های سخت آینده نیز به همین صورت و با موفقیت طی شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 336620