توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان مطرح کرد
توجه ویژه معلمان به ‌اخلاق، مکارم و فضائل انسانی در بین دانش‌آموزان
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۵
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر توجه ویژه معلمان به ‌اخلاق، مکارم و فضائل انسانی در بین دانش‌آموزان گفت: مغزهای متفکر مرهون نقش سازنده معلم هستند.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله عباسعلی سلیمانی امروز در گردهمایی دو روزه مدیران و روسای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات خانه معلم زاهدان اظهار کرد: دانشگاه نقش تعلیمی دارد ولی آموزش و پرورش علاوه بر نقش تعلیمی، نقش تربیتی را همزمان برعهده دارد، از همین روی مهندسی و اجرای کار تعلیم و تربیت برعهده معلمان است.

امام جمعه زاهدان افزود: دانش‌آموزان مانند آینه شفاف و به مانند زمین خالی و مایع زلالی هستند که قابلیت کشت هر اندیشه و آلوده شدن به هر نوع پلیدی را دارند و باید مواظب باشیم که چه چیزی را در دل بچه می‌کاریم.

وی ادامه داد: معلمان از آن دسته از افراد هستند که محصول تلاش‌های‌شان را در همین دنیا می‌بینند، بذر وحدت، علاقه‌مندی به میهن، ادب به بزرگان باید در نهاد فرزندان این مرزو بوم کاشته شود و باید سعی کنیم بذرهای تربیتی را اصلاح کنیم.

سلیمانی با اشاره به این که بهترین و بیشترین زمان زندگی فرزندان جامعه در اختیار آموزش و پرورش است تصریح کرد: اگر زیرساخت‌ها خوب طراحی شوند نتایج مثبت و سازنده آن مشخص می‌شود، نوع تربیت و تدبیر و تغذیه و سلامتی به نوعی مهندسی می‌شود که برکات آن در زمان روبه‌رو دیده می‌شود.

وی گفت: مهم آن است که برای تربیت و پرورش انسان‌ها وقت و فکر صرف کرد، مغزهای متفکر مرهون نقش سازنده معلم هستند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه شناسایی و تقدیر از رفتارهای صحیح دانش‌آموزان چقدر توجه شده است گفت: آنچه که باید به آن توجه شود این است که در بخش‌های اخلاقی و مکارم و فضائل انسانی و تذهیبی چقدر کار کرده‌ایم و چقدر در مقام مقایسه بر آمده‌ایم، نوع ادب و برخورد با دیگران در بین دانش‌آموزان چقدر توجه شده است.

امام جمعه زاهدان افزود: ایجاد انگیزه و فهم در ایجاد مسائل اجتماعی بسیار مهم است، وظیفه معلم رشد و هدایت و تربیت انسان‌های پاک و مظلوم است.

گردهمایی دو روزه مدیران و روسای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از روز گذشته آغاز و تا امشب در سالن اجتماعات خانه معلم زاهدان ادامه دارد.

منبع:فارس

کد مطلب: 346629