توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله نوری همدانی:
فراگیری دین اسلام در منطقه سبب قطع‌شدن منافع دولت‌های غربی می‌شود
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷
آیت‌الله نوری‌همدانی با تاکید براینکه اولویت کارهای علمی ما دین اسلام باشد، گفت: باید همه علوم ما اسلامی شود، تمام درس و کتاب‌های ما باید جنبه الهی و اسلامی داشته و منطبق بر سیره اهل بیت (ع) باشد.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس و مسئولان دانشگاه پیام نور استان قم که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه پیام‌نور برگزار شد، با اشاره به اهمیت تحصیل علم در اسلام اظهار داشت: هراقدامی که جهت تحصیل علم صورت بگیرد عبادت است، شما هم سعی کنید که افرادی که برای تحصیل علم تلاش می‌کنند با مشکل روبه‌رو نشوند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به جایگاه فرهنگ در دین اسلام افزود: موضوعی که با روح مردم سر و کار دارد و کار انسا‌ن‌سازی را انجام می‌دهد، اقدام بسیار مهمی است و فرهنگ نیز مهم‌ترین قسمت زندگی انسان‌ها است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به جایگاه علوم در زندگی بیان کرد: علوم حقایق این عالم را بیان می‌کند، علم گیاه‌شناسی، طب، فیزیک و هر علمی که در عالم هستی وجود دارد یک قسمتی از حقایق عالم را بیان می‌کند.

وی با اشاره به تفاوت علوم در دین اسلام و ادیان دیگر عنوان‌کرد: علوم در دیگر ادیان علوم سکولار هستند و کاری به خداوند که خالق جهان است، ندارند اما در دین اسلام همه علوم با خداوند در ارتباط است و محور و اساس همه علوم خداوند است.

آیت الله نوری همدانی تصریح‌کرد: در دین اسلام اقتصاد، فرهنگ، سیاست سکولار نیستند و همه برمبنای توحید است تا به مطلب مورد نظر برسد.

مرجع تقلید شیعیان اظهار‌داشت: باید توجه داشت که اولویت کارهای علمی ما دین اسلام باشد و سعی کنیم که همه علوم ما اسلامی شود، تمام درس و کتاب‌های ما باید جنبه الهی و اسلامی داشته باشد و با خداوند و اهل بیت (ع) در ارتباط باشد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به فضای دانشگاه‌ها گفت: فضای دانشگاه‌ها بسیار مهم است و باید بر مبنای اخلاق باشد چون اخلاق در یادگیری علوم بسیار مهم است و نقش موثری را ایفا می‌کند.

وی با اشاره به برکات انقلاب اسلامی بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی دین اسلام در کشور جاری شد، امروز نگرانی آمریکا گسترش اسلام در ملت‌های منطقه است چون با فراگیر شدن دین اسلام منافع دولت‌های غربی قطع می‌شود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تحولات منطقه عنوان کرد: دشمنان اسلام با پول‌های عربستان و آمریکا داعش را ایجاد کردند تا در برابر نشر و نفوذ اسلام در جهان جلوگیری کنند، داعش با حمایت دولت‌های غربی و آمریکا دست به کشتار مردم بی‌گناه سوریه و عراق می‌زند.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: داعش ادعای مسلمانی دارد اما اقدامات فجیع آن‌ها هیچ ارتباطی به دین اسلام ندارد و تنها هدف آن‌ها تخریب چهره رحمانی اسلام است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر نقش استاد در تربیت مناسب نسل جوان اظهار داشت: استاد ابتدا باید به خودسازی خویش بپردازد و سپس شاگردان خویش را تربیت کند تا تربیت وی موثر واقع شود.

وی با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم گفت: قرآن انسان‌ها را دعوت به دقت و تفکر در امور زندگی کرده است، آفرینش‌های خداوند دارای تفکر است و هرچیزی که خداوند آفریده است دارای نظم و ترتیب خاصی قرار داده شده است.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: جسم انسان برای زندگی نیاز به غذا دارد که در کنار آن روح انسان هم باید تغذیه شود و غذای روح علم است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 356123