زندگینامه شهید امیر سرلشگر ˈعلی محمد رسولیˈ کتاب می شود
دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۴۰
یک نویسنده دفاع مقدس، نگارش کتابی درباره زندگی شهید امیر سرلشگر ˈعلی محمد رسولی را آغاز کرده است.
عرش نیوز ؛‌ ˈمحمد بداقیˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ˈنبرد فراموش شدهˈ عنوان روایت زندگی شهید امیر سرلشگر رسولی از فرماندهان شجاع نیروی زمینی ارتش است که در قالبی داستانی، زندگی وی را بازگو می کند.

بداقی ادامه داد: شهید رسولی از جمله فرماندهان دلاور و غیور ارتش است که در آخرین روزهای جنگ در تاریخ 31 تیر سال 67 به فیض شهادت نائل آمد.

وی درباره منابع مورد استفاده در این اثر گفت: علاوه بر مصاحبه با فرزند، همسر و همرزمان شهید، بخشی دیگر از اطلاعات درباره وی را از سرهنگ ˈصالح افشار تویسرکانیˈ از فرماندهان دفاع مقدس جمع آوری خواهم کرد.

بداقی مهمترین ویژگی این اثر را آزادی در نگارش و نزدیکی ادبیات آن به فرهنگ عامه عنوان کرد و افزود: از آنجایی که ناشر نبرد فراموش شده بخش خصوصی است، در انتشار آن حساسیت های معمولی که در نگارش سایر کتب هست، وجود ندارد.

این نویسنده آثار دفاع مقدس با بیان اینکه مراحل مقدماتی نگارش این کتاب آغاز شده، اظهار داشت: عنوان پیشنهادی من برای نام این کتاب ˈ نبرد فراموش شدهˈ است، البته احتمال تعییر نام اثر وجود دارد.** فرزند شهید رسولی درباره ویژگی شخصیتی این شهید سرافراز به خبرنگار ایرنا گفت: شهید رسولی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده افسری، دوره مقدماتی و عالی را در شیراز گذراند و با شروع جنگ تحمیلی عراق بلافاصله به جبهه اعزام و به عنوان افسر رزمی در مناطق مختلف جنگی به خدمت مشغول شد.

ˈامیر رسولی ˈبا بیان اینکه پدرم از سال 1363 که به لشگر 81 زرهی کرمانشاه پیوست تا زمان شهادت حضور دائم در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشت، افزود: با توجه به خلاقیت، توانمندی و استعدادهای شهید رسولی، وی از سال 65 تا سال 67 از سوی فرماندهان ارشد، مسئولیت نیروهای مستقر در قصر شیرین، بازی دراز و خسروی را که از مناطق مهم و استراتژیک دوران جنگ بود، عهده دار شد.

فرزند شهید رسولی ادامه داد: احساس تعهد و مسئولیت پذیری شهید رسولی به اندازه ای بود که پس از شنیدن خبر پذیرش قطعنامه 598 از سوی ایران، مرخصی خود را ناتمام گذاشت و به منطقه بازگشت.

وی درباره نحوه شهادت شهید رسولی اظهار داشت: به تشخیص و دستور فرماندهان عالی و برای ممانعت از پیشروی دشمن به سوی شهر اسلام آباد، شهید رسولی مامور می شود تا با ایجاد سد در برابر سه لشگر زرهی و مجهز عراق، به این امر مهم بپردازد، او نیز به همراه نیروهای تحت امرش با مقاومت و شجاعتی که از خود نشان می دهد، مانع نفوذ دشمن به شهر می شود.

با اتمام مهمات، دشمن نیز اقدام به عملیات هلی برد می کند و نبرد تن به تن آغاز می شود.

رسولی با بیان اینکه پدرم پیش تر از سوی دشمن شناسایی شده بود، اضافه کرد: در پی این درگیری، شهید رسولی که ساعت ها به دفاع و مقاومت پرداخته بود، با جسمی مجروح و خسته ابتدا به اسارت دشمن در می آید و سپس پس از مدتی به شهادت می رسد.

شهید رسولی در حالی که 43 سال از عمرش می گذشت، بسوی حق پرواز کرد و آسمانی شد.
کد مطلب: 64242