توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کره شمالی: آزمایش موشکی اخیر، مقدمه‌ای برای هدف قرار دادن جزیره گوآم آمریکا بود
چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
رسانه‌ دولتی کره شمالی اعلام کرد آزمایش موشکی اخیر این کشور گام نخست عملیات نظامی علیه جزیره گوآم تحت کنترل آمریکا بوده است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از نشریه هیل، رسانه دولتی کره شمالی روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد: آزمایش موشکی اخیر کره شمالی بر فراز ژاپن، مقدمه ای برای اجرای عملیات نظامی به منظور هدف قرار دادن جزیره گوآم تحت کنترل آمریکا بود.

آژانس خبری مرکزی کره شمالی اعلام کرد: پیونگ یانگ آزمایش های موشک بالستیک بیشتری را در آینده در اقیانوس آرام انجام خواهد داد. این گام نخست عملیات نظامی کره شمالی در اقیانوس آرام بود و در واقع مقدمه ای بود برای هدف قرار دادن جزیره گوآم.

کره شمالی بامداد سه شنبه یک موشک بالستیک میان برد آزمایش کرد که این موشک 2 دقیقه بر فراز ژاپن حرکت کرد و در نهایت در اقیانوس آرام فرود آمد.

کره شمالی اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد قصد دارد موشک هایی را نزدیک جزیره گوآم در اقیانوس آرام – که تحت کنترل آمریکاست—پرتاب کند. اما پس از بالا گرفتن تنش‌ها رهبر کره شمالی اعلام کرد که حمله موشکی به جزیره گوآم فعلا به حالت تعلیق درآمده است.

آزمایش های موشکی کره شمالی در چند ماه گذشته و لفاظی های رئیس جمهور آمریکا به تشدید تنشها در شبه جزیره کره منجر شده است. آمریکا و کره جنوبی از دوشنبه هفته گذشته یک رزمایش نظامی مشترک 10 روزه در واکنش به این آزمایش های موشکی پیونگ یانگ آغاز کرده اند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 392420