توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندارمرکزی:
۴۰۰ واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه ساوه فعال است
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱
استاندار مرکزی گفت: با توجه به اینکه منطقه اقتصادی ساوه به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده در حال حاضر ۴۰۰ واحد صنعتی در این منطقه فعالیت اقتصادی دارد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین مقیمی در بازدید از منطقه اقتصادی ساوه با اشاره به اینکه ساوه دارای ظرفیت‌های بسیار بالای اقتصادی بوده اظهار داشت: استان مرکزی دارای صنایع بسیار زیادی بوده که تعدادی از صنایع مهم استان نیز در ساوه فعال است که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: منطقه اقتصادی ساوه به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده در حال حاضر 400 واحد صنعتی در این منطقه فعالیت اقتصادی دارد و باید تلاش شود تا بتوانیم از حمایت و فعالیت سرمایه‌گذاران در این بخش‌ها استفاده کنیم و بتوانیم در رشد و شکوفایی اقتصادی گام‌های تاثیرگذاری را برداریم و با توجه به شعار امسال در تحقق قتصاد مقاومتی موفق عمل کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران بخش صنایع در این استان می‌توانند از قوانین منطقه ویژه برخوردار شده و استفاده کنند و با توجه به این نکته که در حال حاضر صادرات و واردات در این منطقه فعال شده می‌توانیم شاهد رشد اقتصادی کشور و استان باشیم.

مقیمی با اشاره به اینکه در راستای تولیدات باید به واردات و صادرات توجه شود گفت: وارد کردن مواد اولیه و نیز وجود این امکان برای تولیدکنندگان به منظور صادرات دارای اهمیت و مزایای فراوانی است که مهم‌ترین آن حذف برخی از عملیات گمرکی است.

وی افزود: با تحقق این مهم و حذف عملیات گمرکی تولیدکنندگان در چرخه تولید کالای خود به راحتی می‌توانند فعالیت کنند و بسترهای لازم را به منظور توسعه اقتصادی ایجاد کنند و مشکلات اقتصادی تا حد زیادی در این بخش مرتفع می‌شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: احداث و راه‌اندازی مناطق ویژه می‌تواند سبب رونق اقتصادی و کارآفرینی شود و به سرمایه‌گذاران دراین راستا کمک کند و بسیاری از مشکلات مربوط به اشتغال را نیز برطرف کند.

مقیمی با اشاره به اینکه این منطقه در ساوه به تازگی راه‌اندازی شده خاطرنشان کرد: باید از این منطقه به طور مرتب بازدید انجام شود و مشکلات این بخش و روند اقدامات سرمایه‌گذاران این مناطق در فواصل زمانی کوتاه با همکاری و تعامل مسئولان مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 354828