توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کتابخانه‌های خرم‌آباد تجهیز می‌شوند
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۰
فرماندار خرم‌آباد گفت: جهت جبران کمبودها در فضای کتابخانه‌ای در نخستین مرحله توانستیم جهت توسعه و تجهیز کتابخانه مرکزی خرم‌آباد از طریق شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اعتبارات خوبی را به تصویب برسانیم.
به گزارش عرش نیوز؛حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه انجمن نهضت مطالعه مفید و کتابخانه‌های عمومی خرم‌آباد اظهار داشت: ما باید پس از فراهم نمودن شرایط برای مطالعه کتاب، دنبال راه حلی برای افزایش سرانه کتابخوانی باشیم.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته متاسفانه کتابخانه‌های شهرستان مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند افزود: در چند سال گذشته علاوه بر اینکه کتابخانه‌ای در شهرمان راه اندازی نشد بلکه کتابخانه‌هایی هم تخریب شد.

فرماندار خرم‌آباد بیان کرد: جهت جبران این خسارت‌ها و کمبودها به موفقیت‌های خوبی دست یافتیم و در نخستین مرحله  توانستیم  جهت توسعه و تجهیز کتابخانه مرکزی شهرستان از طریق شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اعتبارات خوبی را  به تصویب برسانیم.

فرید امیری رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید خرم‌آباد با اشاره به تخریب اسکلت کتابخانه زیباکنار دریاچه کیو گفت: محل احداث این کتابخانه محل اختلاف کتابخانه عمومی استان، میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و شهرداری خرم‌آباد بود که برای تعیین تکلیف وضعیت این جلسه‌ای را در فرمانداری برگزار کردیم و بنا بر آن شد شهرداری به ما به ازاء تخریب این مکان در محل بوستان معلم یک کتابخانه کامل احداث کرده و بعد از تجهیز، آن‌را به نهاد کتابخانه‌ها عمومی شهرستان خرم‌آباد تحویل دهد.

‌در پایان جلسه فرماندار خرم‌آباد پنج عضو حقیقی هیات امنای کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم‌آباد را در احکامی جداگانه  منصوب کرد.

بر اساس این احکام  حسین مهرداد‌، فرهاد طهماسبی، افسانه کدخدایی، علی عسگر رضایی و آفرین پنهانی برای مدت یکسال به عنوان اعضای حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید خرم آباد معرفی شدند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 334127