حماسه 9 دی، دفاعی فرا جناحی از هویت نظام بود
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۸
استاندار هرمزگان با بیان اینکه حماسه 9 دی، به معنی دفاع از هیچ حزب، گروه و جناحی نبود، گفت: در این روز مردم ثابت کردند از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه در هر شرایطی دفاع می‌کنند.
حماسه 9 دی، دفاعی فرا جناحی از هویت نظام بود

به گزارش عرش نیوز،"جاسم جادری"، با اشاره به اینکه حماسه 9 دی پیام و نکات مهمی را درون خود دارد، اظهار کرد: اولین پیام این حماسه که مهمترین آن نیز محسوب می‌شود دفاع فراجناحی مردم از هویت نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بود.

 

وی اضافه کرد: این حرکت ناشی از شعور و آگاهی ملت بوده که در پاسخ به ندای رهبری صورت گرفت و به همین دلیل به روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام نهاده شد.

 

جادری گفت: در نهم دی ماه، پلاکارد و پارچه نوشته‌ای با زیرنویس یک گروه خاص برای خودنمایی دیده نمی‌شد و این نشانگر حضور خالص مردم بدون هیچ چشم داشتی بود.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در روزهایی همچون ۲۲ بهمن و روز قدس جهت شرکت همه اقشار در این راهپیمایی‌ها تعطیل رسمی اعلام شده است، افزود: اما در حماسه 9 دی ماه 1388 با وجود اینکه بسیاری از ادارات و شرکتها باز بودند جمعیت با شکوهی در این راهپیمایی شرکت کرده و حماسه ساز شدند.

 

جادری خاطرنشان کرد: این حماسه محصول تبلیغات صدا و سیما و رسانه‌های دولتی نبود و مردم نشان دادند که از دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی نیز جلوتر هستند.

 

وی تأکید کرد: ۹ دی ماه نشان داد که مردم "اصل انقلاب اسلامی" را با "اصل ولایت فقیه" ممزوج می‌دانند و توهین به نمادهای عاشورایی و اصل ولایت فقیه را هرگز نمی‌پذیرند.

 

جادری ضمن ابراز تبریک این روز به ملت سلحشور استان هرمزگان و کشور، حماسه 9 دی را به عنوان نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی دانست که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد./ایسنا

کد مطلب: 184322