توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس:
میوه شب عید از تولیدات داخلی تامین می شود
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۶
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: میوه مورد نیاز شب عید از تولیدات باغداران کشور تامین می شود و امسال حتی یک کیلوگرم مرکبات نیز وارد نخواهیم کرد.
به گزارش عرش نیوز؛خلیل آقایی تولیدات داخلی محصولات کشاورزی را با اهمیت خواند و افزود: امسال نیازی به واردات میوه در کشور نیست و در راستای حمایت از تولید کنندگان حتی یک کیلوگرم مرکبات نیز وارد نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: امسال برای نخستین بار وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار حتی خرید هندوانه و گوجه فرنگی را از کشاوزان در دستور کار قرار داد.

وی با بیان این که ایران در تولید محصولات باغی جزو 10 کشور برتر دنیا است، افزود: در دولت تدبیر و امید معاونت باغبانی و زراعت که در دولت گذشته ادغام شده بود، در راستای حمایت و دقت عمل بیشتر از هم منفک شده و به عنوان دو معاونت ، به طور جداگانه در حال ارایه خدمت به کشاورزان هستند.

آقایی گفت: در سال های گذشته حتی در تامین کود شیمیایی برای کشاورزان دچار مشکل بودیم اما امروز هیچگونه محدودیتی برای تامین کودشیمیایی کشاورزان وجود ندارد و هر میزان نیاز باشد از تولیدات داخلی تهیه و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قائم مقام وزیرجهادکشاورزی در امور مجلس اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 15 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی شامل ادوات مورد نیاز تولیدکنندگان در اختیار کشاورزان قرار داده شد.

وی افزود: مبلغ 9 هزار میلیارد ریال دیگر نیز در آینده ای بسیار نزدیک برای بخش مکانیزاسیون کشاورزی نیز تخصیص خواهد یافت.

وی تخریب جنگل و خاک در مازندران را بسیار نگران کننده دانست و گفت: بر اساس تحقیق به عمل آمده بسیاری از متجاوزان منابع طبیعی و جنگل در استان مازندران افراد غیر بومی هستند.

آقایی اظهار داشت: حراست از منابع طبیعی یک امر واجب است و همه مازندانی ها باید تلاش کنند تا متجاوزان به عرصه منابع طبیعی مجال جولان نیابند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350624