توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده پدافند هوایی سمنان:
آسمان ایران امن‌ترین آسمان منطقه است
شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
فرمانده پدافند هوایی سمنان با اشاره به اقتدار پدافند هوایی کشور گفت: آسمان جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان منطقه است.

به گزارش عرش نیوز از سمنان، امیر سرتیپ دوم یدالله شوکتی در جمع مردم سمنان اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان بین‌المللی «ای.کا.کو.» که گزارش آن به‌ تازگی منتشر شده است آسمان جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان منطقه است.

وی با اشاره به اینکه اعتماد کشورهای خارجی برای برقراری پرواز و مسیرهای پروازی از آسمان ایران به‌ شدت افزایش‌ یافته است تصریح کرد: امروز شرایط به‌گونه‌ای است که روزانه بیش از 2 هزار پرواز از آسمان کشورمان عبور می‌کند و این رفت‌ و آمد هوایی از آسمان استان سمنان روز به‌ روز در حال افزایش است.

فرمانده پدافند هوایی سمنان با اشاره به اینکه امروز مواضع پدافندی مستقر در کشورمان به شکل فزاینده‌ای افزایش‌ یافته و همین موضوع سبب افزایش امنیت آسمان کشور شده است خاطرنشان کرد: امروز بیش از هفت هزار و 300 موضع پدافندی در کشور موجود است.

شوکتی خاطرنشان کرد: این در حالی است که پیش از انقلاب کشورمان صاحب تنها یک‌ صد موضع پدافندی بوده و در دفاع مقدس نیز این تعداد به 400 موضع پدافندی افزایش‌یافته بود.

وی با اشاره به اینکه امروز با وجود هوشیاری نیروهای پدافند هوایی کشور هیچ پرنده‌ای نخواهد توانست آسمان کشور را تهدید کند خاطرنشان کرد: امروز نیروهای پدافند هوایی کشور سه مرحله شناسایی هدف، اخطار و نیز درگیری و انهدام هدف را به‌خوبی انجام می‌دهند.

فرمانده پدافند هوایی سمنان با بیان نقش پدافند هوایی کشور در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: 70 فروند هواپیمای دشمن از سوی نیروهای جان‌برکف پدافند هوایی در عملیات والفجر 8 سرنگون‌ شده است که امام خمینی (ره) از آن به‌عنوان حوادث اعجازگونه نام بردند.

شوکتی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) همواره پشتیبان پدافند هوایی بوده‌اند خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) از نیروهای پدافند هوای کشور به‌ عنوان سربازان فداکار نام‌ برده و مقام معظم رهبری آنان را بسیجیان نیروی هوایی خطاب کردند که این مهم مایه دلگرمی و مباهات ما است.

انتهای پیام/

کد مطلب: 390927
 
 


پربازدیدترین