توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تشکیل ستاد مقابله با کشت سبزی‌های آلوده در حاشیه قره‌سو
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۸
فرماندار کرمانشاه از تشکیل ستاد مقابله با کشت سبزی‌های آلوده در حاشیه رودخانه قره‌سو برای پیشگیری از این موضوع خبر داد.

به گزارش عرش نیوز؛فضل‌الله رنجبر پیش از ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: ساماندهی کشتارگاه‌های زاگرس و بیستون در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان داشت: راه‌اندازی کشتارگاه ماهیدشت در صورت مرتفع شدن مشکل آب این کشتارگاه در اولویت برنامه‌های شهرستان قرار دارد و در صورت عدم موفقیت در این امر نیز کشتارگاه صنعتی بیستون را فعال‌تر خواهیم کرد.

به گفته فرماندار کرمانشاه، کشتارگاه صنعتی بیستون این قابلیت را دارد که با ساماندهی سلاخان و افزایش ریل‌های انتقال لاشه نیاز گوشتی شهرستان‌های شرقی استان کرمانشاه را برطرف کند.

رنجبر بحث سبزی‌های آلوده را یکی از موارد جدی عنوان کرد که نیاز به برخورد قاطع دارد و در این راستا ستادی را با محوریت مرکز بهداشت شهرستان برای رسیدگی به این موضوع با شرکت امور آب و فاضلاب، محیط زیست، بخشداری مرکزی و جهادکشاورزی تشکیل داد.

وی افزود: ستاد فوق موظفند که برای پیشگیری و مقابله با کشت سبزی‌های آلوده در حاشیه رودخانه قره‌سو طرحی جامع تهیه کنند و از همین الان نسبت به شرح وظایف اعضا به‌مدت سه هفته اقدام کنند.

فرماندار کرمانشاه بر لزوم جمع‌آوری هرچه سریعتر مراکز عرضه مرغ زنده در سطح شهرستان کرمانشاه تأکید کرد و افزود: اکیپ تشکیل شده در زمینه برخورد با این موضوع باید فعال‌تر به کار خود ادامه دهد.

رنجبر خواستار همکاری بیشتر نهاد انتظامی با اکیپ‌های مذکور شد و بیان داشت: در همین راستا نامه‌ای به فرماندهی انتظامی شهرستان و دادستان برای حمایت بیشتر ارسال خواهد شد.

وی گفت: رسیدگی به موضوع واحدهای عرضه مرغ زنده در محله جعفرآباد شهر کرمانشاه نیز در شورای تأمین بررسی می‌شود، چراکه این موضوع نیاز به حمایت قاطع مسئولان امر دارد.

فرماندار کرمانشاه ادامه داد: لیست واحدهایی که در این زمینه پلمب می‌شوند باید به فرمانداری ارسال شود تا پس از بازدید دوره‌ای در صورت فک پلمب یا برگشت به وضعیت قبلی به دادستانی منعکس و با آنان برخورد قاطع‌تری صورت بگیرد.

رنجبر به معضل فعالیت کاه‌فروشان در سطح شهر کرمانشاه به‌عنوان یک معضل بهداشتی اشاره کرد و گفت: انتقال کاه‌فروشان به مکانی دیگر در دستور کار قرار گرفته که پس از بازدید از محل و قطعی شدن مکان نسبت به انتقال این واحدها به خارج از شهر اقدام خواهیم کرد.

منبع:فارس

کد مطلب: 339023