توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در کردستان:
تمامی ظرفیت‌ها برای ترویج فرهنگ قرآنی به کار گرفته شود
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۶
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با یادآوری اهمیت قرآن در انتخاب مسیر درست الهی و آموزه‌های دین اسلام، خواستار استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات در راستای ترویج فرهنگ قرآنی به ویژه در ماه مبارک رمضان شد.

به گزارش عرش نیوز،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی‌شاهرودی دوشنبه شب در جلسه شورای عالی قرآن استان کردستان در سنندج اظهار داشت: قرآن در زندگی مسلمانان و تعیین مسیر درست در راستای دستورات دین اسلام تأثیرگذار است و می‌طلبد به ترویج فرهنگ این کلام الهی در جامعه توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است تا با برگزاری محافل قرآنی و استمرار برنامه ترتیل‌خوانی، نسبت به گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه اقدام شود.

وی فضاسازی را مؤثر در تحقق این مهم خواند و با تأکید بر تشکیل کمیته‌ای برای فضاسازی شهرهای استان در ماه مبارک رمضان، گفت: باید فضا را به گونه‌ای ایجاد کرد که رنگ و بوی شهرها رنگ و بوی قرآنی و ماه مبارک رمضان داشته باشد.

حسینی‌شاهرودی افزود: ادارات ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما، اوقاف و شهرداری در قالب این کمیته همکاری‌های لازم در فضاسازی شهری را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: فضاسازی خوب و با محتوا و مضامین قرآنی و استفاده از آیات قرآن در کاهش مسائل ماه مبارک رمضان و نیز ترویج فرهنگ روزه‌داری موثر واقع می‌شود.

وی تصریح کرد: تفسیر قرآن کریم نیز یکی از راه‌های جلوگیری از برخی آسیب‌های اجتماعی است که باید ضمن برگزاری کلاس‌های تفسیر، از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات استان در تمامی شهرها استفاده شود.

به گفته وی، تجلیل از قرآنیان استان یکی دیگر از راه‌های ترویج فرهنگ قرآن و مشوقی برای گرایش جوانان به سمت قرآن است که برنامه‌ای باید با این هدف بعد از ماه مبارک رمضان برگزار شود.

حسینی‌شاهرودی همچنین از برگزاری سه محفل قرآنی و برنامه محوری و بین‌المللی با حضور قاریان مصری در استان در ایام ماه رمضان خبر داد که یکی از این برنامه‌ها در نیمه رمضان در حسینیه سنندج برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ترتیل‌خوانی در مسجد جامع سنندج و پخش مستقیم آن از طریق سیمای مرکز کردستان اشاره کرد و ضمن تأکید بر جلوگیری از برنامه‌ای موازی با این برنامه در اطراف مسجد جامع، تعمیم آن به سایر شهرستان‌ها و نیز حواشی شهر سنندج را یک ضرورت خواند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نمایشگاهی هم از نرم‌افزارهای قرآنی، خط و کتاب‌های قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان با حضور دستگاه‌های ارشاد اسلامی، اوقاف، تبلیغات اسلامی و حوزه هنری برگزار شود چرا که نمایشگاه علاوه بر اینکه مخاطبان زیادی خواهد داشت و در ترویج مباحث قرآنی هم تأثیرگذار خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی دو روزه و سه روزه برای مربیان قرآنی آموزش و پرورش را لازمه تقویت مهارت‌های ارائه آموزه‌های قرآن به دانش‌آموزان عنوان کرد و بر برگزاری محافل قرآنی در آموزش و پرورش با محوریت فرهنگیان، دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها تأکید کرد./فارس

کد مطلب: 273927