توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کلاهبرداری تحت عنوان مامور پلیس
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۶
فردی که تحت عنوان مامور پلیس اقدام به کلاهبرداری از تعدادی شهروند اراکی کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی استان دستگیر شد.
به گزارش عرش، سرهنگ "سید نورالدین حسینی " رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت : چندی پیش یکی از شهروندان اراکی با مراجعه به پلیس آگاهی استان اعلام داشت شخصی تحت عنوان مامور پلیس از وی کلاهبرداری کرده است.

وی افزود: بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار تیمی تخصصی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت و مشخص شد این فرد مورد نظر کلاهبرداری سابقه دار است که دارای آدرس و مکان مشخصی نیست.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: در روند تحقیقات پلیس، شش نفر دیگر از شهروندانی که به این شکل از آنان کلاهبرداری شده بود، شناسایی شدند.

سرهنگ حسینی با اشاره به عملیات و تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس در شناسایی و دستگیری متهم پرونده، تصریح کرد: در روند تحقیقات، متهم در مخفیگاه خود در شهر اراک شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

وی اظهار داشت:با مواجهه حضوری شاکیان پرونده و ارائه اسناد و مدارک، متهم به 200 میلیون ریال کلاهبرداری از هفت شهروند اراکی با همدستی یکی از دوستان خود تحت عنوان مامور پلیس اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی خاطر نشان کرد:‌ دیگر همدست متهم پرونده نیز که به اتهام تهیه و نگهداری مواد مخدر Drugs در ندامتگاه مرکزی اراک دوران محکومیت خود را سپری می کرد، برای تکمیل تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی در پایان گفت:‌ با توجه به اعترافات متهمان دستگیر شده و تکمیل پرونده، هر دو متهم به دستگاه قضایی معرفی و سپس با صدور قرار قانونی روانه زندان Prison شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در پایان به شهروندان توصیه کرد مراقب کسانی که با غصب عناوینی نظیر مامور ادارات به قصد کلاهبرداری به شما نزدیک می شوند باشید و فریب آنها را نخورید و هرگونه فعالیت مجرمانه افراد را از طریق تماس با مرکز فوریت های 110 به پلیس اطلاع دهید./رکنا
کد مطلب: 391223